Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mordoğan'da Arıtma Tepkisi

İZSU tarafından Mordoğan'da kurulacak kanalizasyon şebekesine, Kütlücek Sulucadere Mevkii'nde arıtma tesisi yapılacağı haberi yöre sakinlerinin tepkisine neden oldu.

yapi.com.tr
Mordoğan'da Arıtma Tepkisi

Kütlücek Mevkiinde yaşayan sakinler, "arıtma tesisinin, yıllardır çoluk çocuk denize girdiğimiz Sulucadere'deki güzelim koyumuza yapılması burayı öldürmek anlamına gelir. Bizim koyla birlikte diğer yakın koylar da elden çıkacak. Başka bir yer düşünülsün" diyerek tepkilerini dile getirip imza topladı. Hürriyet'in haberine göre, yöre sakinleri topladıkları imzaları Büyükşehir Belediyesi'ne ulaştırdıklarını söylerken dilekçelierinde şu görüşleri savundular:

"Bizler, Mordoğan Kütlücek mevkii sakinleri olarak İZSU tarafından beldemiz sınırları içersinde eksikliği söz konusu kanalizasyon şebekesi ile buna bağlantılı arıtma tesislerinin yapımı için projelendirilme çalışmasına başlandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Yine duyumlarımıza göre söz konusu arıtma tesislerinden birisi, Çamlıbelde, Halikarnas, Yarenler, Gürbağ, İntur, Bahadır, Kamukent siteleri başta olmak üzere bölgede kurulu siteler ile bağımsız evlerin yararlandıkları Sulucadere Mevkii'ndeki koy alanı içersinde kurulacaktır. Söz konusu yer; hepimizin yıllardır yararlandığımız en yakın deniz alanı içersindedir. Ayrıca bölgede esen hâkim rüzgarlar, arıtma tesislerinden çıkan kötü kokunun da yayılmasına yol açacaktır. Kütlücek sakinleri olarak kesin bilgi sahibi olamasak da duyumlardan dolayı rahatsız bulunmaktayız. O nedenle bizlerin yaşamını olumsuz biçimde etkileyecek arıtma tesisinin yararlanmakta olduğumuz koyda kurulmasına itirazımız vardır. Bu itirazdan hareketle projenin gözden geçirilmesini bilgi ve gereği için olurlarınıza sunarız."

Kütlücek Mevkii sakinleri, toplu itiraz dilekçelerinin bir örneğini de Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a gönderdiklerini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mordoganda-aritma-tepkisi_124350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!