Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

RES’ler Menderes Havzası’na da Açıldı

İzmir’in Yarımada Bölgesi başta olmak üzere birçok yerine kurulan Rüzgar Enerji Santralleri bu kez Menderes Havzası’na yöneldi. Bakanlar Kurulu, Tire’de çok büyük bir alan için “acele kamulaştırma” kararı aldı. Buna göre kısa zamanda Tire’nin şehir merkezine yakın yüksek bölgelerinde RES kurulacak.

yapı.com.tr
RES’ler Menderes Havzası’na da Açıldı

Ege'de Son Söz'ün haberine göre, Rüzgar Enerji Santralleri (RES) Karaburun, Mordoğan ve Çeşme gibi ilçelerin dışında bu kez Menderes Havzası’na açıldı. Zaman zaman tartışmalara neden olan ve çevrecilerin tepki gösterdiği RES’ler Tire sınırlarına kurulacak.

Uzun zamandır fizibilite çalışmalarının yapıldığı RES’lerle ilgili önemli bir karar alındı Ödemiş Rüzgâr Enerjisi Santralinin yapımı amacıyla tapuda hazine adına tescil edilmek üzere Maliye Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılması kararı çıktı. Bakanlar Kurulu’nun kararının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayı ile resmi gazetede yayınlandı.

Karara göre Tire İlçesi Karacaali, İhsaniye, Yenimahalle ve İpekçiler sınırlarını kapsayan alanda Büyükermendere, Dallık ve Boynuyoğun köylerinde farklı parseller kamulaştırılacak. Kamulaştırma kararının ardından şirketler kısa zamanda Tire’nin yüksek bölgesine yeni RES’ler kuracak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/resler-menderes-havzasina-da-acildi-_120078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!