Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Munzur Kirlilik Tehdidi Altında!

Tunceli’de bulunan Munzur ve Pülümür Vadileri, gerek gelişigüzel dökülen çöp ve molozlar gerekse de çaylara direkt deşarj edilen evsel atıklar nedeniyle ciddi kirlilik tehdidi altında.

yapi.com.tr
Munzur Kirlilik Tehdidi Altında!

Munzur, Pülümür ve Peri Vadilerindeki kirliliğe dikkat çeken Dersim Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi Sözcüsü Barış Yıldırım, Munzur Vadisi Milli Parkı’nın 42 bin hektarlık büyüklüğüyle 1971 yılında milli park ilan edildiğini söyledi.

Evrensel'den Kemal Yıldırım'ın haberine göre, Yıldırım, “Bu vadi milli park olarak ilan edilmiş olmasına rağmen; koruma altında olmasına rağmen yüksek miktarda katı atık çöp moloz bulunmakta. Bu konuda maalesef gerekli önleme tedbirleri ve denetim mekanizması işletilemediği için hem çevre sağlığı hem de vadi ekosistemi açısından ciddi riskler barındırıyor. Sadece Munzur Vadisi Milli Parkı değil Tunceli sınırları içinde bulunan Pülümür ve Peri Vadileri ile diğer akarsu havzalarında da benzer sorunlarla karşılaşıyoruz” dedi.

Başvuruya cevap verilmedi

Vadilerde temizlik yapılması için Tunceli Valiliğine başvuruda bulunduklarını dile getiren Dersim Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi Sözcüsü Barış Yıldırım, “Maalesef bu güne kadar yaptığımız gözlemlerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı Tunceli Şube Müdürlüğünün gerekli hassasiyeti gösterip temizlik faaliyeti yaptığına da tanık olmadık.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/munzur-kirlilik-tehdidi-altinda_117506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!