Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Munzur’u Yapılaşmaya Açacak Proje için Milyonlar Harcanacak

Doğal sit alanı ve kutsal ziyaret yeri olan Munzur Gözeleri’ni yapılaşmaya açacak proje için 6 milyon 775 bin TL harcanacak.

yapi.com.tr
Munzur’u Yapılaşmaya Açacak Proje için Milyonlar Harcanacak

Tunceli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ovacık İlçesi’nde 1’inci derece doğal sit alanı içerisinde yer alan ve doğal güzelliğiyle de bilinen Munzur Gözeleri’nde uygulanacak proje için tüm tepkilere rağmen ihale sürecini tamamladı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tunceli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün 2 Haziran’da düzenlediği Tunceli Ovacık İlçesi Ziyaret Köyü’nde bulunan ve 1’inci derece doğal sit alanı içinde kalan Munzur Gözeleri’nde, ‘dükkan, yapısal ve bitkisel peyzaj işleri, piknik yeri, ahşap köprüler, 200 araçlık otopark, kesimhane, pişirme evi-mutfak, yönetim, büfe, tuvalet, kamp alanı ve arıtma tesisi’ ihalesi sonuçlandı. Beş şirketin davet edildiği ihaleyi 6 milyon 775 bin TL teklif veren “Mustafa Singer ve Rengi İnşaat Madencilik Petrol Otomotiv Turizm Nakliye Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı”nın kazandığı açıklandı.

 

 

Aleviler için kutsal ziyaret alanı da olan bölgede gerçekleştirilecek projenin ihalesi, Kamu İhale Kanunu’nun tartışmalı 21/B maddesindeki pazarlık yöntemiyle yapıldı. “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden veya yapı veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” koşuluyla kullanılabilen yöntemle ihale sonuçlandırıldı.

Halk karar vermeli
Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu yaptığı açıklamada, “İnanç önderlerinden tutun da sivil toplum kuruluşları, mimarlar ve burada yaşayan insanlarla ortaklaşa bir adım atılmalı. Burada yaşayanların söyledikleri dikkate alınarak, ‘halkın verdiği kararlar doğrultusunda’ bir adım atılmalı diye düşünüyorum. Projenin, bu bölgede yaşayan insanların doğayla olan duygusal yanını zedeleyebileceğini düşünüyorum. Bölgede yaşayan insanların bitkiyle toprakla buluşamayacağı ve kötü sonuçlara neden olacak bir proje olmamalı.” diye konuştu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/munzuru-yapilasmaya-acacak-proje-icin-milyonlar-harcanacak_180550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!