Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Murat Dağı için Danıştay Son Kararı Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Dağı için verilen 'ÇED gerekli değildir' kararını bozan mahkemeye itiraz etti. Danıştay 6. Dairesi ise itirazı reddederek kararı onadı.

yapi.com.tr
Murat Dağı için Danıştay Son Kararı Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Murat Dağı’nda Anadolu Export Maden firması tarafından açılmak istenen altın madeni projesi için "ÇED gerekli değildir" kararı vermiş, bölge sakinleri, baro ve çok sayıda yurttaş bu karara karşı dava açmıştı.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; Murat Dağı’nda maden projesi, "ÇED gerekli değildir" kararına karşı açılan davada Kütahya İdare Mahkemesi iptal kararı verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı karara itiraz etti. Ancak Danıştay 6. Dairesi itirazı reddederek kararı onadı.

Danıştay 6. Dairesi'nin verdiği kararda, "Kütahya idare mahkemesince verilen 16-12-2019 tarihli karar ve dayandığı gerekçe hukuk ve usule uygun olup bozulmasını gerektirecek bir sebep bulunmadığından temyiz sistemlerinin reddi ile anılan kararın onanmasına, dosyanın adı geçen mahkemeye gönderilmesine, 2577 sayılı idari yargılama usulü kanunu uyarınca karar düzeltme yolunun kapalı olduğunun duyurulmasına oybirliği ile karar verildi." ifadelerine yer verildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/murat-dagi-icin-danistay-son-karari-verdi_180708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!