Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Önce Kirlet Sonra Müşteriye İkram Et

Kastro’daki dere, halk sağlığı için büyük tehdit. Milli Park’ta yer alan işletmelerin atıkları dereyi kirletiyor. Bu işletmelerin musluğundan da aynı kirli su akıyor.

yapi.com.tr
Önce Kirlet Sonra Müşteriye İkram Et

Taraf Gazetesi'nden Billur Özgül'ün haberine göre, Tekirdağ Saray’a bağlı Kastro Çamlıköy’de bulunan Bahçıvan Deresi zehir saçıyor. Nedeni ise buradaki Milli Park’ta hizmet veren işletmeler. Kamp alanında bulunan işletmeler, organik ve inorganik atıklarını bu dereye boşaltıyor.

Çocuklar da o derede yüzüyor

Her türlü atığın olduğu bu dereye büyükler ve özellikle çocuklar yüzmek için giriyor. Bir çevre sakini bu bölgenin pislik içerisinde olduğunu, salgın hastalıkların yaşanmasından korktuklarını belirtti. Öte taraftan dereyi kirleten işletmelerin aynı zamanda bu kirli suyu musluklarında kullandıkları iddia edildi.

Çevre sakinleri, yaz aylarında günlük ziyaretçi sayısı 100 bine yaklaşan mesire ve kamp alanlarının işletmesinden şikâyetçi. Eğer bir müdahale yapılmazsa salgın bir hastalığın kaçınılmaz olduğunu belirten vatandaşlar bu bölge ile ilgili iddialarını şöyle dile getirdi; “Bahçıvan Deresi’nde son zamanlarda pislik gözle görülür hale geldi. Dereye hem tuvalet atıkları hem de restoranın lavabolarından akıtılan deterjan, yağ sökücü gibi kimyasal maddeler boşaltılıyor. Burada gizlenmiş bir sistem ile dereden işletmeye su veriliyor. Bahçıvan gürül gürül akan bir dere olmadığı için su sirkülâsyonu sağlanmıyor ve pis su hemen akıp gitmiyor. Ayrıca derede akıntı kuvvetli olmadığı için insanlar bu dereye çoluk çocuk giriyorlar. Şikayetler üzerine İl Çevre Müdürlüğü’nden gelip tutanak tutular ancak henüz bir işlem yapılmadı. Ne yapılması gerekiyorsa en kısa sürede yapılmalı.”  

http://www.yapi.com.tr/haberler/once-kirlet-sonra-musteriye-ikram-et_124875.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!