Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

OSB'nin İçinde Düğün Salonunun Ne İşi Var?

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Nurettin Özdebir, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içindeki sanayi parsellerinin üretim yeri olarak kullanılması gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr / AA
OSB'nin İçinde Düğün Salonunun Ne İşi Var?

Ankara Dedeman Otel'de gerçekleştirilen 'İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikten Kaynaklanan Sorunların Tespit ve Çözüm Yollarının Aranması' toplantısına katılan Nurettin Özdebir, iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarının önemine dikkat çekti. Yönetmelikteki ortak sorunun OSB'ler tarafından verilen işyeri açma ve çalışma ruhsatı harcının belediyelere ödenmesi olduğuna işaret eden Özdebir, şunları kaydetti:
     
"Ostim ve İvedik OSB'de gerçekleşen patlamalarda 20 insanımız öldü. Yetkililerin baktığı ilk evraklardan birisi iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarının olup olmadığı ve bunların usulüne uygun olup olmadığı idi. Bunun için Bakanlığımızın çıkardığı kanun ve yönetmeliklere ve almış olduğumuz sorumluluklara uymak zorundayız. Bir ilimizdeki OSB içinde açık oto pazarı ve düğün salonu faaliyet göstermektedir. OSB yönetimi bu işletmelere defalarca uyarılarda bulunmasına ve iki kez mühürlemesine rağmen OSB içinde faaliyet göstermesine engel olmamıştır. OSB'ler üretim yeridir ve içindeki sanayi parselleri mutlaka üretim yeri olarak kullanılmalıdır".

http://www.yapi.com.tr/haberler/osbnin-icinde-dugun-salonunun-ne-isi-var_109042.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!