Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

OSBÜK'ten Gelir Vergisi Kanun Tasarısı Açıklaması

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, TBMM gündeminde olan Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nın, OSB'lere kanunla tanınmış her türlü vergi muafiyetinin uygulanmasını sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmesini istedi.

yapi.com.tr / AA
OSBÜK'ten Gelir Vergisi Kanun Tasarısı Açıklaması

Rixos Otel'de düzenlenen OSBÜK 11. Genel Kurulu'nda konuşan Cahit Nakıboğlu, "Meclisimiz gündeminde olan Gelir Vergisi Kanun Tasarısı'nın OSB'lere kanunla tanınmış her türlü vergi, resim ve harç muafiyetini tartışmasız uygulanacak şekilde yeniden düzenlenmesi, OSB'lerin emlak vergisinden muaf tutulması ve OSB'lerde leasing uygulamasına izin verilmesi, OSB'lerde uygulanan yapı denetim ücretlerinde yüzde 75 indirim yapılması sanayicilerimiz için önemli bir teşvik olacaktır" diye konuştu.  

OSB'lere Türkiye'nin 2023 ekonomik hedeflerini gerçekleşmesinde çok önemli görevler düştüğünü vurgulayan Nakıboğlu, OSBÜK olarak yeni dönemde yepyeni bir vizyon ortaya koyacaklarını belirterek şöyle konuştu:

"Enerjide en büyük tüketici bizleriz. Bu konuda ortak projeler geliştirebiliriz, ortak enerji santrali kurulabilir, bu sayede hem OSB'lerimize, hem de ülkemize katma değer katabiliriz. Bölgesel OSB'leri bir araya getirerek, doğalgazı, elektriği daha kaliteli ve ucuza mal etmeleri amacıyla ortak çalışmaların yapılmasının yollarını araştıracağız. OSB'lerimizi, Türkiye'nin 2023 ekonomik hedeflerini gerçekleştirmek için en önemli itici güç yapacağız. OSB'ler olarak OSBÜK çatısı altında bu güç birliğini daha da büyüterek önümüzdeki dönemde yeni bakış açıları ile değer yaratacak projeleri hayata geçireceğiz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/osbukten-gelir-vergisi-kanun-tasarisi-aciklamasi_110170.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!