Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Özel Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrencilerine Destek Miktarları Belirlendi

Organize sanayi bölgelerindeki özel mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında verilecek eğitim ve öğretim destek miktarları belirlendi.

yapi.com.tr / AA
Özel Mesleki ve Teknik Eğitim Öğrencilerine Destek Miktarları Belirlendi

Maliye Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan '2014-2015 eğitim öğretim yılında organize sanayi bölgelerindeki özel mesleki ve teknik eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için eğitim ve öğretim desteği verilmesine ilişkin tebliğ', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Tebliğe göre, 5580 sayılı Kanun kapsamında organize sanayi bölgelerinde açılan özel her türdeki mesleki ve teknik liselerde öğrenim gören her bir öğrenciye verilecek eğitim ve öğretim desteği tutarları; 9'uncu sınıflarda her alan için aynı, 10, 11 ve 12'inci sınıflarda ise alanlara göre ayrı ayrı olmak üzere belirlendi.

Bu yıl teşvik verilecek organize sanayi bölgelerindeki meslek liselerindeki bölümlere biyomedikal cihaz teknolojileri bölümlerinde eğitim alacak öğrenciler de eklendi. Tebliğe göre 2014-2015 eğitim öğretim yılında verilecek teşvik miktarları, makine teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi ve yenilenebilir enerji teknolojileri için 5 bin 500 lira, metal teknolojisi, plastik teknolojisi, gıda teknolojisi, kimya teknolojisi ve endüstriyel otomasyon teknolojileri için 5 bin lira, tekstil teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarımı, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme ve biyomedikal cihaz teknolojileri için 4 bin 500 lira, 9. sınıflar için 3 bin 800 lira olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozel-mesleki-ve-teknik-egitim-ogrencilerine-destek-miktarlari-belirlendi_123334.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!