Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Pakpen TÜRKAK'tan Akredite Sertifikası Aldı

Pakpen Şirketler Grubu, Türkiye’nin tek uluslararası geçerliliğe sahip kuruluşu Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite sertifikası aldı.

yapi.com.tr
Pakpen TÜRKAK'tan Akredite Sertifikası Aldı

Temelleri 1970 yılında TUZA ailesi tarafından Paksu A.Ş ile atılan Pakpen Şirketler Grubu, Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) aldığı akredite belgesi ile dünya markası olma vizyonuna bir adım daha yaklaştı. Pakpen Şirketler Grubu’na ait laboratuvarda gerçekleşen çalışmalar, Türkiye’nin tek uluslararası geçerlilik belgesi veren TÜRKAK ile global bir platforma taşındı.

Bünyesinde yaptığı tüm testlerin dünya standartlarında olduğunu ispatlayan Pakpen Şirketler Grubu, bu belge ile sektördeki diğer firmalara da hizmet veriyor. Laboratuvarda PVC profilleri, bu profillerden üretilen kapı & pencereler, plastik köpük yalıtım levhaları, polietilen ve polipropilen borular ve bu ürünlerin hammaddeleri ile ilgili testler yapılıyor. Yapılan testlerde, ürünlerin dayanıklılık, fonksiyonellik, uzun ömürlülük ve güvenlik açısından uygunluğu araştırılıyor. Testlerin sonucunda hazırlanan raporlar ise uluslararası düzeyde olup, referans olarak gösterilebiliyor.

Mehmet Tuza: En temel prensibimiz ‘kalite’

Akredite belgesi aldıkları için mutlu olduklarını anlatan Pakpen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza, "Konya’da kurulup, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlerken; TÜRKAK gibi değerli bir kuruluştan akredite belgesi almanın gururunu yaşıyoruz. Kurulduğumuz günden beri en temel prensibimizi ‘kalite’ olarak belirledik. Bugüne kadar almaya hak kazandığımız sertifikalar ve de elde ettiğimiz başarılar, kaliteden ödün vermeyen bir marka olduğumuzun birer göstergesi" dedi.

TÜRKAK belgesi ile hem müşterilerine hem de ülke ekonomisine ciddi katkı yapacaklarına inandıklarını ifade eden Tuza şunları söyledi:

"8 ay gibi kısa bir sürede akreditasyonun tamamlanmış olması büyük bir başarıdır. Artık bünyemizde gerçekleşen hiçbir test, bağımsız bir laboratuar tarafından teyit edilmeyecek. Yerli ve yabancı müşterilerimizle kurduğumuz güvenin kalıcılığını sağlamak için önemli bir adım daha atmış olmanın gururunu yaşıyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/pakpen-turkaktan-akredite-sertifikasi-aldi_102263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!