Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Pendik için Polisan ile Anlaşan DAP Yapı 1,5 Milyar TL’lik Yatırım Yapacak

DAP Yapı, mülkiyeti Polisan Holding AŞ iştiraki Polisan Yapı'da olan Pendik'teki konut ve ticari imarlı takribi 175 bin metrekare arazinin kat karşılığı inşaatı için anlaşmaya vardı. İçinde üniversite yer alması planlanan ilk konut projesi için geri sayım başladı.

yapi.com.tr
Pendik için Polisan ile Anlaşan DAP Yapı 1,5 Milyar TL’lik Yatırım Yapacak

Anlaşmaya ilişkin bilgi veren DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile Pendik’teki 175 bin metrekare büyüklüğündeki arsaları için kat karşılığı anlaşma imzaladıklarını açıkladı. İstMarina’da elde ettikleri başarıyı Pendik’te sürdürmek istediklerini belirten Yılmaz, şunları söyledi:

“Pendik’teki arsanın yanında 40-50 dönümlük bir arsa daha var. İkisini bütünleştirip, 220 bin metrekareye ulaşacağız. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın etrafını, Florya’nın 8-10 yıl önceki eski haline benzetiyorum. Deniz tarafındaki gemi tersaneleri kalkınca çok güzel bir sahil bandı oluşacak. Burada TOKİ’nin yatırımları var, Emlak Konut GYO’nun arsaları var. İzmir Otobanıyla Anadolu’ya bağlanıyor. Yatırım açısından avantaj vadeden bir bölge. Yakın gelecekte m2/10 bin TL gibi rakamlar görebilir”.

1,5 milyar TL’lik yatırım

Pendik’teki arazinin lokasyon açısından çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, “İstanbul’un merkezinde, denize yürüme mesafesinde böyle büyük yüzölçümlü bir arazi daha yok. Sırtını havalimanına dayamış, önünde deniz olan çok kıymetli bir lokasyon. Oraya küçük bir şehir kurmak istiyoruz. İçinde otel, rezidans, konut ve ofis olan, 3 bin ünite civarında bir konsept düşünüyoruz. Alışveriş caddeleri yapacağız. Projenin içinden direkt havaalanına bağlayan özel bir yol geçireceğiz. 1,5 milyar TL’lik bir yatırım planlıyoruz” diye konuştu.  

ZiyaZiya YılmazDAP Vadisi’ndeki Z Ofis’in hayata geçirilmesinde, Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli ile uyumlu bir işbirliği gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ziya Yılmaz; ortaya çıkan sonuçtan her iki tarafın da çok memnun kaldığını söyledi. Yılmaz, “Bu verimli işbirliğimizin ve dostluğumuzun devamında Pendik’teki arsa için kendileri ile anlaştık. Daha önce olduğu gibi orijinal bir tasarım planlıyoruz. Her zamanki 'deniz' konseptine ilaveten, havaalanına yakın olmak da yeni bir esin kaynağı olabilir” dedi.      

"İçinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz"

Eğitime verdikleri önemin altını çizen Yılmaz, “İnşaat sektöründe maalesef eğitim düzeyi gerilerde seyrediyor. Şantiyelerimizde ilkokulu bile zor bitirmiş işçiler çalışıyor. Bu nedenle okul yaptırmayı milli bir vazife olarak addediyorum. Pendik’teki arsanın büyüklüğü bu imkanı verecek. Orada bir üniversite kuracağız. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/pendik-icin-polisan-ile-anlasan-dap-yapi-1-5-milyar-tllik-yatirim-yapacak_129177.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!