Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Philips ile Daha Kaliteli ve Tasarruflu Işık

Philips, ev, otel, ofis, endüstri, yol ve mimari alanlarına yönelik enerji verimli aydınlatma çözümlerini 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda sergiledi.

yapi.com.tr
Philips ile Daha Kaliteli ve Tasarruflu Işık

Philips, ev, otel, ofis, endüstri, yol ve mimari alanlarına yönelik enerji verimli aydınlatma çözümlerini 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda sergiledi. Fuarın açılış günü Philips standında hazır bulunan Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Ülkem Kırımlı, yaptığı açıklamada Philips’in sunduğu yeni nesil aydınlatma sistemleri ile, bir yandan daha yüksek kaliteli ışık sağlanırken, diğer yandan da yüzde 80'e varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanabildiğini belirtti. Uluslararası Enerji Kurumu’nun verilerine göre dünyadaki elektrik tüketiminin yüzde 19’unun aydınlatmadan kaynaklandığına, Türkiye’de ise bu oranın yüzde 25’i bulduğuna dikkat çeken Kırımlı, şunları söyledi:

Enerji verimli aydınlatmaya geçiş herkes için önemli

"Enerji verimli aydınlatmaya geçiş, hem tüketiciler; hem ülke ekonomileri; hem de çevre açısından çok önemli. Eski, verimsiz aydınlatma sistemleri yerine LED lambalar ve LED armatürler gibi yeni teknolojilere geçmek, enerji kullanımında, maliyetlerde ve CO2 emisyonlarında ortalama yüzde 50’ye kadar tasarruf sağlayabilirken, ışık kalitesini de artırır. Artık günümüzde, enerji tasarrufu yapabilmemizi sağlayacak yeni aydınlatma teknolojileri mevcut. Philips olarak biz, tüm segmentler için enerji verimli komple aydınlatma  çözümleri sunuyoruz. Yeni nesil aydınlatma sistemlerimizle, daha yüksek kaliteli ışık sağlarken, yüzde 80'e varan oranlarda enerji tasarrufu yapabiliyoruz.

Yaptığımız araştırmalara göre, Türkiye’de 80 milyon adet şeffaf lambanın enerji verimli lambalar ile degiştirilmesi sonucu  yılda 1.6  milyar TL’lik tasarruf sağlanıyor. Türkiye’de üretilen enerjinin yüzde 70’inin şehirlerde tüketildiğini, buna karşın Türkiye’nin kulladığı enerjinin yüzde 70’ini yurtdışından ithal ettiğini göz önüne alırsak, yılda 1.6 milyar TL’lik tasarrufun cari açığı kapatmada ne kadar önemli olduğunu görebiliriz. Evlere yönelik olarak ise, bir hanede 15 adet aydınlatma noktası olduğunu öngördüğümüz takdirde evdeki bu lambaların enerji verimli aydınlatma çözümleri ile değiştirilmesi ile yıllık elde edilecek tasarruf, 4 kişilik bir ailenin aylık mutfak alışverine eş değer oluyor. Enerji  faturalarımızı  düşürmek  ve  aile  ekonomisine  katkıda  bulunmak,  ülkemizin  enerjide  dışa bağımlılığını  azaltmak  ve  gelecek  nesillere  yaşanılabilir  bir  çevre  bırakmak  için  enerjiyi  verimli aydınlatma kullanmak zorundayız”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/philips-ile-daha-kaliteli-ve-tasarruflu-isik_90460.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!