Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Plajlar Usulsüz Bir Şekilde Devrediliyor"

Muğla'daki dünyaca ünlü Ölüdeniz, Belcekız, İztuzu ve Akbük gibi önemli turizm alanlarının özel şirketlere usulsüz ihale edildiği iddiası ve tepkilerine bir yenisi eklendi.

yapı.com.tr
"Plajlar Usulsüz Bir Şekilde Devrediliyor"

Dünyaca ünlü Ölüdeniz, Belcekız, İztuzu ve Akbük gibi önemli turizm alanlarının özel şirketlere usulsüz ihale edildiği iddiasına tepkiler sürüyor. DHA!'nın haberine göre, ihalelerin iptali için ayrı ayrı imza kampanyaları başlatıldı. Sahillerin özel şirketlere devredilmesine bir tepki de MHP Milletvekili Mehmet Erdoğan'dan geldi. Vekil Erdoğan, "Dünyaca ünlü markalar haline gelmiş plajlarımızın işletme hakkının özel sektöre devrinin usulsüz ihalelerle yapıldığı iddiaları iyice ayyuka çıkmıştır. Öyle ki aslında bir şikayet makamı değil, çözüm makamı olan iktidarın milletvekilleri dahil, ihalelerin usulsüz bir şekilde yapıldığını ifade etmiştir. Dünyaca ünlü plajların kamu yararı gözetilmeden sadece birilerini zengin etmek adına, sanki daha önceden söz verilmişçesine alelacele ve usulsüz bir şekilde devredilmesi skandaldan başka bir şey değildir" dedi.

Kamu malı olan bu yerlerin işletme hakkının, kamu yararı gözetilmeden devredildiğini söyleyen Erdoğan, "İşletmesi devredilen bu plajlar sadece yöre halkının kullandığı değil, dünyaca ünlü plajlardır. Türkiye'nin marka değerleri arasında yer almaktadır. O yüzden bu plajların devriyle ortaya çıkabilecek aksaklıklar ve marka değer anlayışına verecek olduğu zararlar da göz ardı edilmemelidir" diye konuştu. Yanlıştan bir an önce dönülmesi gerektiğini belirten Mehmet Erdoğan, "Sorumlular bir an önce gereğini yaparak, işletme hakkı kısa bir süre önce devredilen Ölüdeniz'in, içinde bulunduğu içler acısı halden çıkmasını sağlamalıdır. İztuzu'nun, İncekum'un ve diğer plajlarımızın aynı duruma düşmesinin önüne geçilmelidir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/plajlar-usulsuz-bir-sekilde-devrediliyor_122157.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!