Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Proje Bittikten Sonra Tıraşlama Yapılamaz"

Zeytinburnu'nda yükselen 'OnaltıDokuz' isimli kuleleri şehrin siluetini bozduğu için Başbakan Erdoğan'ın küstüğü işadamı Mesut Toprak konuyla ilgili ilk kez konuştu.

yapi.com.tr
"Proje Bittikten Sonra Tıraşlama Yapılamaz"

Başbakan Erdoğan'ın Zeytinburnu'nda yükselen ve şehrin silüetini bozan ‘OnaltıDokuz’ isimli kuleleri yapan Mesut Toprak'a kırıldığını ve konuşmadığını açıklaması gündem yarattı. Başbakan'ın sözleriyle ilgili konuşan Toprak, "bilmiyorum. Hiçbir şey bilmiyorum" diye yanıt verdi.

Hürriyet gazetesinden Demet Cengiz’in haberine göre çok tartışılan projede bir yıldır yaşayan malikler olduğuna dikkat çeken Mesut Toprak, projede bu aşamadan sonra değişiklik yapmanın mümkün olmadığını söyledi.

Toprak, projede herhangi bir yasal sıkıntı olup olmadığı sorusu üzerine ise "Bizim ne ruhsatımızda ne de imarımızda hiçbir sıkıntı yok. Yaptığımız proje tamamen aldığımız imar planına uygundur. Yasal olmayan hiçbir şeyimiz yok. 42 yıllık iş hayatımda yasal olmayan hiçbir işe imza atmadım." cevabını verdi.

Başbakanın söylediği gibi projenin tıraşlanmasının mümkün olup olmadığı konusunda Toprak, "Mümkün değil. Proje bittikten sonra tıraşlama yapılamaz. Böyle bir şey teknik olarak mümkün değil" dedi.

Başbakan Erdoğan, dün yapılan bir toplantıda şehrin silüetini bozan ‘OnaltıDokuz’ isimli kulelere tepkisini dile getirerek, “Sahibiyle konuştum. (Mesut Toprak) Tıraşlayın dedim. Ama hiçbir şey yapmadılar. O yüzden çok kırıldım, 5 yıldır konuşmuyorum” demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/proje-bittikten-sonra-tiraslama-yapilamaz_107551.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!