Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Tıraşlayın Dedim, Birşey Yapmadılar, Ben de Küstüm!

Başbakan Erdoğan, Zeytinburnu’nda yükselen ve şehrin silüetini bozan ‘OnaltıDokuz’ isimli kulelere tepkisini dile getirerek, “Sahibiyle konuştum. (Mesut Toprak) Tıraşlayın dedim. Ama hiçbir şey yapmadılar. O yüzden çok kırıldım, 5 yıldır konuşmuyorum” dedi.

yapi.com.tr
Tıraşlayın Dedim, Birşey Yapmadılar, Ben de Küstüm!

Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul milletvekillerinin “Dikey binalar İstanbul’un suiletini yok ediyor” itirazına ilginç yanıtlar verdi. Hürriyet'in haberine göre, Zeytinburnu’nda tartışma konusu olan OnaltıDokuz isimli projelerle ilgili sert eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Benim haberim yoktu, firmayı uyardım, dinlemediler. Her geldiğimde binaları sayamam ki, yıldızları saymak mümkün mü? Gözüm kulağım olun, birlikte önleyelim” dedi. Partisin İstanbul milletvekilleriyle kahvaltılı toplantıda biraraya gelen Erdoğan, şunları söyledi:

"Beni dinlemediler küstüm"

Benim her yapılandan haberim olması mümkün değil. Bir bakıyorum bina yükselmiş. Benim gözüm kulağım olun, belediye başkanlarını ve beni uyarın. Zeytinburnu’nda tartışma konusu olan o binaların sahibiyle konuştum. Traşlayın dedim, özellikle rica ettim. Çok da yakından tanıdığım biri. Yapacaklarını beklerken, hiçbir şey yapmadılar. O nedenle çok kırıldım, 5 yıldır konuşmuyorum.

"Yıldızlar gibi sayamam ki"

Benim nereden haberim olsun. Bunları gördükçe kahroluyorum. Her İstanbul’a geldiğimde binaları sayamam ki, yıldızları saymak mümkün mü? Ben kültürümüze uygun bir mimariden yanayım, bunu her yerde söylüyorum. Ankara’da da şehrin dokusuna uymayan bir yapılaşma var. İstanbul’da da böyle. Dikey yapı benim onaylamadığım bir şey, yatay bina yapılmasından yanayım. 4 kat yer altında 4 kat yer üstünde olmalı.”

Zeytinburnu’nda yer alan ‘OnaltıDokuz’ kuleleri, Four Seasons Bosphorus ve Four Seasons Sultanahmet otellerinin yatırımcısı Astay Gayrimenkul’un ilk konut projesi. Şirketin patronu ve Başbakan Erdoğan’ın ‘yakından tanıdığım’ dediği kişi ise Mesut Toprak. Zeytinburnu’nda 36, 32 ve 27 katlı üç bloktan oluşan OnaltıDokuz projesi aylardır süren bir tartışmanın içerisinde bulunuyor. Tarihi yarımadanın içerisinde bulunduğu ve İstanbul silüetini bozduğu iddia edilen projeye idari bir süreç veya yasal bir eylemde bulunulmadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tiraslayin-dedim-birsey-yapmadilar-ben-de-kustum_107524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!