Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Roca, İhracat Başarısıyla Ödüllendirildi

Roca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Eskişehir’de düzenlenen “KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programları”nda açıklanan ihracat başarı listesinde 8.sırada yer alarak ödüllendirildi.

yapi.com.tr
Roca, İhracat Başarısıyla Ödüllendirildi

100 yıllık banyo üreticisi olan Roca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 2020 yılında Eskişehir’de en fazla ihracat yapan ilk 10 şirketten biri oldu. Geçtiğimiz yıl 927 milyon doları aşan Eskişehir ihracatı içerisindeki payı ile listede 8.sırada yer aldı. 2020’de cirosunun yüzde 67’sini ihracattan karşılayan Roca’nın ihracat yaptığı başlıca ülkeler şöyle; İspanya, İsviçre, Bulgaristan, Portekiz ve Fransa.

Türkiye’nin en büyük 3 armatür fabrikalarından biri olarak Eskişehir’de en çok ihracat gerçekleştiren firmalar arasında olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, şunları söyledi: “Eskişehir’deki armatür fabrikamızla pazara dünya kalitesinde ve hızlı tedarik edilebilen ürünler geliştiriyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ürettiğimiz ürünlerin yüzde 67’sini 60 ülkeye ihraç ettik. En fazla ihracat yaptığımız 5 ülke; İspanya, İsviçre, Bulgaristan, Portekiz ve Fransa oldu. Bu başarımızı da listede yer alarak tescilledik. Hedef pazarlarımız arasında Ortadoğu ülkelerine yönelik adımlarımız olacak. Yenilikçi ve teknolojiyi merkeze alan hijyenik ürünlerimizle banyolarda yer almayı sürdüreceğiz.”

Üretim kapasitesini yükseltmeye devam edecek
Fabrikalarında yılda 1,5 milyon adet armatür ve 2,5 milyon ara parça üretim kapasitesine sahip olduklarını belirten Oliva, geçtiğimiz yılda sağladığı yüzde 95 üretim kapasitesini de yükseltmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

*

Roca Hakkında

Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dahil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 84 üretim tesisi ile 24 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1,8 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/roca-ihracat-basarisiyla-odullendirildi-_188110.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!