Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Rusya'da Sorun, Vize, Sigorta, İşçi Kotaları, Barınma

Rusya'daki Türk işadamları inşaat sektöründeki sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi. Rus-Türk İşadamları Birliği (RTİB) ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Rusya'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren 40'a yakın şirketin temsilcisi katıldı.

yapi.com.tr / AA
Rusya'da Sorun, Vize, Sigorta, İşçi Kotaları, Barınma

RTİB Başkanı Naki Karaaslan, Rusya'da inşaat sektöründe lider konumunda bulunan Türk firmalarına yeni ufukların açılması ve inşaat projelerinin yanı sıra yatırım olanaklarının da değerlendirmesi gerektiğini belirtti. Rusya'nın son yıllarda çok hızlı bir gelişim ve değişim gösterdiğini, bunda Türk inşaatçılarının büyük rolü olduğunu kaydeden Karaaslan, Rusya'nın farklı bölgelerinde yeni inşaat projelerin yanı sıra, yatırım fırsatlarına da ağırlık verilmesinin önemli olduğunu söyledi.
     
Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Atilla Kızılarslan da sektördeki problemlerin tespit edilerek yetkililere bildirilmesi ve ortak çözüm yollarını aranması gerektiğini vurguladı. Kızılarslan, Rusya'da eskiden merkez yönetimde toplanan karar alma yetkisinin artık bölgelere dağıtıldığını ve iş olanaklardan pay alabilmek için bölgelerdeki yerel yetkililerle görüşmelere ağırlık verilmesinin faydalı olacağını vurguladı.
     
Aralarında, Rasen, Koray, Gama, Yenigün, Yamata, Mesken ve Ant Yapı'nın bulunduğu 40'a yakın yakın inşaat şirketi temsilcisi, sektördeki ortak problemleri ''yabancı işçi çalıştırma, yüksek girdi maliyetleri, vize sorunları, sigorta, işçi kotaları, barınma'' gibi konuların oluşturduğunu dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/rusyada-sorun-vize-sigorta-isci-kotalari-barinma_105469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!