Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Saat Kulesi Altında El Ele Protesto

İzmirliler, İl Özel İdaresi'ne ait malların Hazine'ye devrini protesto etti.

yapi.com.tr
Saat Kulesi Altında El Ele Protesto

DHA'nın haberine göre, Konak Meydanı'ndaki Saat Kulesi'nin çevresinde el ele tutuşarak çember oluşturan gençler, 'Bu daha başlangıç, mücadeleye devam', 'İzmirli'nin malı, İzmirli'nin hakkı' sloganları attı. Protestoya CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Musa Çam da katıldı.

Büyükşehir Yasası gereği 29 ilde İl Özel İdareleri'nin kapatılarak mallarının Hazine'ye devredilmesi özellikle İzmir'de tepkilere neden oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin ve milletvekillerinin ardından bu kez gençler protesto etti. CHP Gençlik Kolları İzmir il Başkanı Sinan Sarıküse, İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Musa Çam'ın da katıldığı basın açıklamasını İzmir Valiliği binasının önünde yaptı. Yaklaşık 200 kişinin katıldığı protestoda eyleminde konuşan Sarıküse, "Bizler varlıklarımızın İzmir'de kalmasını, eşit, şeffaf ve hakça paylaşılmasını istiyoruz. Bunlar Büyükşehir Belediyesi'nin değil İzmirli'nin malları. Sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz. Özelleştirmelerle adeta peşkeş çekilen kamu malları gibi bugün de Özel İdare malları için bunlar yapılmak isteniyor. İzmir sizin gemiciklerinizin girip İzmirli'nin malını kaçırabileceğiniz liman şehri değildir. İzmir bugün hakkını savunanları asla unutmayan, kalbine gömecek olan şehirdir. Tıpkı Vali Hüseyin Öğütçenler'i toprağa gömdürmediği gibi" dedi.

Gençler, açıklamanın ardından İzmir Saat Kulesi'nin çevresinde el ele tutuşarak çember oluşturdi. CHP'li gençler, 'Bu daha başlangıç, mücadeleye devam', 'İzmirli'nin malı, İzmirli'nin hakkı' sloganlarını attıktan sonra eylemlerine son verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saat-kulesi-altinda-el-ele-protesto_123957.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!