Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sahile Nostalji İskeleleri Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda, geçmişte bu bölgede banyo, plaj ve iskeleleri dikkate alarak Karataş’la Üçkuyular arası için projelendirilen 5 ahşap iskelenin yapımına başlandı. Toplam 1 milyon 773 bin TL’ye mal olacak iskeleler Temmuz ayında tamamlanacak.

yapi.com.tr
Sahile Nostalji İskeleleri Geliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin bilim adamlarına hazırlattığı "Körfez Tasarım Projesi" kapsamında geçmişte deniz banyoları ve ahşap iskelelerin bulunduğu Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda ahşap iskeleler öngörüldü. İzmirdeniz Kıyı Tasarım Projesi kapsamında İzmirlilerin denizle ilişkisini güçlendirmek amacıyla tasarlanan nostaljik iskeleleri yapmak için Büyükşehir Belediyesi 2013 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden iskeleler için deniz üzeri kullanım izni istedi. Ancak bu izin 1 yılı aşan sürecin sonunda 2014 yılı sonunda verildi. Ahşap iskelelerin yapımı için Kasım ayında ihale yapıldı. İhaleyi kazanan firma 1 milyon 773 bin TL bedelle iskeleleri altı ay içinde tamamlayacak.

Projeye göre beş metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğundaki iskelelerden biri Göztepe sahili, ikisi Karataş-Karantina bölesi ve ikisi ise Susuzdede önüne yapılacak. İskelenin yapılacağı noktalara malzeme indirmeye ve şantiye kurmak için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ahşap iskelelerin Temmuz ayında tamamlanacağını ve İzmirlilerin denizle buluşmasında bu iskelelerin önemli rol üstleneceğini, kıyıya gelenlerin denizle içiçe olacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sahile-nostalji-iskeleleri-geliyor_128825.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!