Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sorumlu Çürük İskele

Türkiye’de en sık yaşanan iş cinayeti nedeni, çürük iskele.

yapi.com.tr
Sorumlu Çürük İskele

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sadettin Akyıl, ölümlü iş kazalarının yüzde 40’ının inşaat sektöründe meydana geldiğini belirterek, “En çok ölümlü kazaların meydana geldiği sektörlerden inşaat birinci, maden sektörü ikinci sırada yer alıyor” dedi. Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder de, dünyada her gün yaklaşık 1 milyon iş kazası yaşandığını, iş kazası ve meslek hastalıkları sonucu her yıl 2.3 milyon insan hayatını kaybettğini dile getirdi.

Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda konuşan yetkililerin verdiği bilgiye göre, bugün dünyada 3 milyar, Türkiye’de de yaklaşık 14 milyon iş gücü bulunuyor. Her gün yaklaşık 1 milyon iş kazası yaşanıyor, iş kazası ve meslek hastalıkları sonucu her yıl 2.3 milyon insan hayatını kaybediyor. Çok daha fazla insan ise iş göremez hale geliyor.

Cumhuriyet'in haberine göre, Türkiye’de en sık yaşanan iş cinayeti nedeni ise çürük iskele. Çünkü Önder’e göre ölümlü iş kazalarının yarıya yakını yüksekten düşme şeklinde meydana geliyor. Bu kazaların da büyük bir kısmı iş ekipmanlarından kaynaklanıyor. Bu nedenle sağlak iskele için büyük çalışmalar yapılıyor. Öte yandan İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisinin iş cinayeti raporuna göre haziranda en az 164, 2017’nin ilk altı ayında ise en az 906 işçi yaşamını yitirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sorumlu-curuk-iskele_160263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!