Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

San Francisco Fed Başkanı Faiz Artırımında 2015’i Desteklediğini Yineledi

San Francisco Fed Başkanı Williams, ilk faiz artırımının bu yıl gelmesi taraftarı olduğunu yineledi ve varlık fiyatlarının artması ile birlikte dengesizlik işaretleri gördüğünü dile getirdi.

yapı.com.tr
San Francisco Fed Başkanı Faiz Artırımında 2015’i Desteklediğini Yineledi

San Francisco Fed Başkanı John Williams, faiz oranlarında yapılacak ilk artırımın 20152te gerçekleşmesine destek verdiğini yineledi ve özellikle gayrimenkul olmak üzere varlık fiyatlarındaki artışın dengesizlik sinyali vermeye başladığını ifade etti.

Williams, Salt Lake City’de Perşembe günü yaptığı konuşmada, “Henüz devrilme noktasında geldiğimizi düşünmüyorum” dedi. Williams hızlı şekilde artan konut fiyatlarına atıfta bulunarak, “Dengesizlikler büyüdüğünde, üzerlerine gitme opsiyonları sınırlı olur. Yansımaların önlenmesi için erken hareket etmek gerekir. Faiz artırımı yüksek ihtimalle bu yıl gerçekleşebilir, bir sonraki uygun adım kademeli faiz artışları olabilir” dedi.


Williams’ın konuşması 28 Eylül’de Los Angeles’te yaptığı konuşma ile benzerlik gösterdi. Williams, “ABD Aralık ayına kadar tam istihdama ulaşmalı veya gelecek yılın başına aşmalı. Enflasyon önümüzdeki iki yıl yüzde 2 seviyesine kademeli olarak yükseliş göstermeli. Fed’in Eylül ayında aldığı karar zordu ve kısmı olarak karışık sinyaller veriyordu. ABD ekonomisi güçlenmeye devam ederken, küresel ekonomi aşağı yönlü risklere işaret ediyor” diye konuştu. Williams, ABD’de büyümenin ikinci yarı yılda yıllık bazda yüzde 2.25 artacağını öngördü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/san-francisco-fed-baskani-faiz-artiriminda-2015i-destekledigini-yineledi_135278.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!