Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dudley: Fed Bu Yıl Faiz Artıracak

New York Fed Başkanısupsendippe mie emat William Dudley, Fed'in bu yıl büyük olasılıkla faiz artıracağını, bununla birlikte piyasaların ilk faiz artırımının zamanlamasına üzerinde gereğinden fazla durduklarını söyledi.

yapı.com.tr
Dudley: Fed Bu Yıl Faiz Artıracak

Fed'in faiz artırımının zamanlaması konusunda piyasaların istediği netliği sağlamasının mümkün olmadığını ifade eden Dudley,  FOMC'nin kararlarını takvime göre değil, verilere göre aldığını tekrarladı.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, Fed'in faiz artırım hızını verilere göre belirleyeceğini, artırım hızının mekanik olmayacağını ifade eden Dudley, "Fed faiz kararlarını ekonomik verilere göre alıyor. Her FOMC toplantısı faiz tartışmaları açısından hareketli geçiyor, Ekim ayındaki toplantı da böyle olacak. Eğer ekonomi hali hazırdaki seyrini devam ettirir ise, bir faz artırımı için güçlü neden ortaya çıkar"diye konuştu.

Dudley konuşmasında Fed'in ABD Doları'nın geleceği için bir görünüm belirlemediğini belirtirken, "ABD Doları, Fed'in karar alırken değerlendirdiği faktörlerden biri" dedi. Fed'in ayrıca finansal istikrarı da takip ettiğini belirten Dudley, finansal istikrar konusunda ciddi endişelerinin olmadığını, ancak makroekonomik performansa zarar verebilecek olması nedeniyle finansal istikrarı takip ettiklerini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dudley-fed-bu-yil-faiz-artiracak_134187.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!