Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Schneider Electric’in Manisa Fabrikası'na ISO 50001 Belgesi

Schneider Electric’in Manisa Fabrikası, enerji yönetimindeki mevcut ulusal ve yerel standartların üzerine inşa edilmiş en son ve en iyi uygulamaları temsil eden ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertfikası’nı almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
Schneider Electric’in Manisa Fabrikası'na ISO 50001 Belgesi

ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, kuruluşlara baz enerji tüketimini anlamayı sağlayacak süreçlerin uygulanmasında yardımcı olurken, aksiyon planlarını oluşturmayı sağlıyor. Böylece kuruluşların enerji tüketimini azaltmak için hedef belirlemesini ve enerji performans göstergeleri oluşturmasını; enerji performanslarını geliştirmek içinse iyileştirme fırsatlarını belirlemelerini, bunu öncelik vermelerini ve kayıt altına almalarını sağlıyor. Kuruluşlar, bu sertifika sayesinde çevreci, kaynaklarını etkin kullanan bir enerji politikası hedefine ulaşmış oluyor.

Schneider Electric, kendine ait tüm donanım ve yazılım çözümleriyle deneyim ve metodolojiyi bir araya getirerek geliştirdiği Schneider Energy Action Programı ile 2005 yılından bu yana tesislerinde enerji tüketimini giderek azaltıyor. Schneider Electric Manisa Fabrikası, enerji verimliliğine yönelik yatırımları neticesinde halen kullanımda olan binalar için verilen in-use kategorisi BREEAM Yeşil Bina Sertifikası’nı geçen yıl almaya hak kazanmıştı. Türkiye’de bu sertifikaya sahip ilk fabrika binası olan Manisa Fabrikası, bu başarısını, şimdi de ISO 50001 Enerji Yönetimi Sertifikası’yla sürdürürken enerji yönetiminde örnek bir fabrika olduğunu bir kez daha belgelemiş oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/schneider-electricin-manisa-fabrikasina-iso-50001-belgesi_104043.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!