Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sinpaş'a Durdurma

İmrahor vadisi yamaçlarına yapılan Sinpaş Altın Oran olarak bilinen Güneypark'ta Büyükşehir Belediyesi’nin imar planlarına yürütmeyi durdurma kararı verildi.

yapi.com.tr
Sinpaş'a Durdurma

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 29.11.2014 tarih ve 2146 sayılı kararı ile onaylanan Çankaya İlçesi Güneypark Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği kararının yürütmesi durduruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Sinpaş Altın Oran'da imar planlarına açtığımız davada yürütmeyi durdurma kararı aldık. Yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme 10. İdare mahkemesi Danıştay 6. Daire’nin kararını gerekçe göstererek yürütmeyi durdurdu. Melih Gökçek'e parsel parsel  geçmiş olsun diyoruz bir kez daha” dedi.

Mahkemenin karar metninde; “Dava konusu planlara dayanak teşkil eden 1/25.000 ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliklerine karşı Danıştay 6. Dairesi Başkanlığı'nın E:2014/3595 sayılı dosyasında açılan davada keşif bilirkişi incelemesine karar verildiği görüldüğünden ve anılan davanın iş bu davayı doğrudan etkilemesi nedeniyle bu dosya hakkında bir karar verilinceye kadar yürütmenin durdurulmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/sinpasa-durdurma_132428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!