Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

SOLARTR 2014 Bildiri Kitabı Çıktı

19 – 21 Kasım tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ve Türkiye’de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında, yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alan SOLARTR 2014'ün Bilimsel Bildiri Kitabı yayınlandı.

yapi.com.tr
SOLARTR 2014 Bildiri Kitabı Çıktı

Üniversite, sanayi, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri işbirliğinde, 19-21 Kasım 2014 tarihleri arasında, Swissotel Büyük Efes İzmir’de Türkiye’nin yanı sıra, üç kıta ve 17 ülkeden uluslararası düzeyde yoğun katılımla gerçekleştirilen SOLARTR 2014’ün Bilimsel Bildiri Kitabı yayınlandı.

Güneş enerjisinin ve sektörün gelişiminin değerlendirildiği konferansa, 140 bildiri kabul edildi; bunların 95’i sözel sunum yaptı. Gelen bildirilerde fotovoltaik sektöre yoğun ilgi söz konusu olmakla birlikte, güneş enerjisiyle ısıtma ve soğutma sektörüne de ilgi büyüktü. Bildirilerde öne çıkan bir başka nokta ise; binalarda güneş enerjisi kullanımı ve güneş enerjisinin bölgesel kalkınma odaklı kullanımına yönelik çalışmaların sayısının ciddi oranda artmış olması idi. Konferansa kabul edilen bildirilerden oluşan yaklaşık 800 sayfalık kitap, Prof. Dr. Bülent Yeşilata, Prof. Dr. Günnur Koçar ve Dr. Kemal Gani Bayraktar editörlüğünde kitaplaştırıldı ve SOLARTR 2014’ün www.solartr.org.tr web adresinde yayımlandı.

İzmir'de 3 gün boyunca süren konferansta; güneş enerjisi teknolojileri (FV, ısıl) ve yeni eğilimler, FV malzeme ve cihazlarının ölçüm ve karakterizasyonu, FV enerji tesisleri, yoğunlaştırılmış güneş enerjisi (CSP, CPV), güneş enerjisi sistemlerinin işletimi, performansı ve güvenilirliği, güneş ısıl ve güneş elektriği sektörü ve pazar dinamikleri, kent planlamasında güneş enerjisi, güneş enerjisi ile ısıtma ve soğutma, büyük ölçekli sistemler, sanayi üretim süreçleri ile güneş ısıl enerjisinin bütünleştirilmesi, binalarda bütünleşik güneş enerjisi sistemleri, binaların yenilenmesinde güneş enerjisi kullanımı, sıfır enerjili binalarda güneş enerjisinin rolü, enerji depolama sistemleri, hibrid sistemler, değerlendirme ve sertifikalandırma prosedürleri, yeni malzeme ve yaklaşımlar, yönetmelikler, çerçeve mevzuat ve bölgesel kalkınma, güneş enerjisinde yenilikçi finansman modelleri, Ar-Ge, Ür-Ge ve gelecek işbirlikleri, çevre sağlığı ve iş güvenliği konuları çok yönlü olarak ele alınmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/solartr-2014-bildiri-kitabi-cikti_130796.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!