Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Söz Konusu Çevrecilikse Bizimle Kimse Yarışamaz"

Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 1600 konutluk temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan çevre yorumu: Gezi Parkı’nda 4 tane ağacın taşınmasını bahane ettiler. Oysa bizimle çevrecilik konusunda yarışacak bir ülke yoktur.

yapi.com.tr/AA
1 "Söz Konusu Çevrecilikse Bizimle Kimse Yarışamaz"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Keçiören Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1600 konutluk temel atma törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Bayraktar, çevrecilik konusunda Türkiye ile yarış atacak hiçbir ülkenin olmadığını savundu. Bayraktar,  “Gezi’de 4 tane ağacın taşınmasını bahane ettiler. Oysa bizimle çevrecilik konusunda yarışacak bir ülke yoktur. Bunların asıl amacı ülkenin huzurunu bozmak. Türkiye’nin büyümesini istemiyorlar” dedi.

Kentsel dönüşümü ‘Rantsal dönüşüm’ olarak niteleyen muhalefete de cevap veren Bayraktar şunları kaydetti: “Vatandaş ile müteahhit anlaşmış. Bunda rant varsa vatandaş istifade ediyor.”

Proje hakkında bilgi veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini belirterek “5 bin 600 konut imar edilecek. 1600’ü belediyelerin arsaları üzerine yapılacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/soz-konusu-cevrecilikse-bizimle-kimse-yarisamaz_111082.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kentsel Dönüşümde RANT olması, oluşması doğaldır. Önemli olan rantın nasıl dağıtılacağı, paylaşılacağıdır. Sayın Bakan'ın söylediği “Vatandaş ile müteahhit anlaşmış. Bunda rant varsa vatandaş istifade ediyor.” sözü doğru. Buna kimsenin itirazı yok. RİSKLİ YAPI uygulamasında oluşacak rant doğal olarak vatandaş ile müteahhit arasında olacaktır. İtiraz RİSKLİ ALAN ve REZERV ALAN uygulamaları konusunda. Burada anlaşma müteahhit ile vatandaş arasında olmuyor. Zaten 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Yasasının önemli itiraza sebep olan kısımları da Riskli Alan ve Rezerv Alanlarda oluşacak RANT konusu. Yasa ne kadar kötü veya iyi olursa olsun önemli olan uygulamadır. Uygulamada "hep bana, hep bana" zihniyeti olmadığı takdirde sorun da çıkmayacaktır. Bahtiyar Çetinbaş-inşaat mühendisi YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!