Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taşucu Limanı’nın Arkasındaki Arazi de Satılacak

Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı özelleştirilmesinin ardından, limanın geri sahasında bulunan arazi de sanayi tesis alanının üzerindeki taşınmazlarla birlikte satılacak.

yapi.com.tr
Taşucu Limanı’nın Arkasındaki Arazi de Satılacak

Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı’nın özelleştirilmesinin ardından limanın arkasındaki 714 bin 200 metrekarelik sanayi tesis alanı da pazarlık usulüyle ihale ediliyor. Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, ihaleye iktidara yakın şirketlerin gireceğini bildirerek, “AKP İktidarı yandaşlarına peşkeş çekmek adına pazarlık usulü ihale yönteminden vazgeçmiyor. Neden ihaleyi şeffaf yapmıyorsunuz?” dedi.

BirGün’de yer alan habere göre; Mersin’in Silifke ilçesindeki Taşucu Limanı özelleştirilmesinin ardından limanın geri sahasında bulunan 714 bin 200 metrekarelik arazi de sanayi tesis alanının üzerindeki taşınmazlarla birlikte pazarlık usulü ile satılacak.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yaptığı yazılı açıklamada, satışa tepki göstererek, şunları belirtti: “Bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu basın açıklamasında da söz konusu liman ve gerisindeki tesisin pazarlık usulü ile ihale edileceği yer almaktadır. AKP İktidarı yandaşlarına peşkeş çekmek adına pazarlık usulü ihale yönteminden vazgeçmiyor. Neden ihaleyi şeffaf yapmıyorsunuz? Neden açık ihale usulü ile yapmıyorsunuz? Bu ülkenin değerlerini babanızın malı gibi yönetmekten vazgeçin. Kamu yararı yerine yandaş yararı anlayışınızdan vazgeçin!

AKP iktidarı, kamuya ait olan tesisleri, işletmeleri ve arazileri adeta bir talan anlayışıyla özelleştirmektedir. Milletvekili olduğumdan beri halkımızın yararını korumak adına yapılan ihaleleri takip ediyoruz. Hiç ilgi ve alakası olmayacak ihaleleri pazarlık usulü kapsamında yapıyorlar. İşte şimdi de seçim bölgemde bulunan Taşucu Limanı işletmesi ve geri sahasındaki 715 bin metrekarelik alanın satışı da pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. Kıbrıs Harekatı’nda askeri üs olarak kullandığımız, sondaj gemilerimizin de demirlendiği stratejik öneme sahip olan Taşucu Limanı’nın özelleştirilmesi kabul edilemez.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tasucu-limaninin-arkasindaki-arazi-de-satilacak_187214.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!