Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İskenderun’da Liman için İmar Planı Değişikliği

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nin imar planlarını değiştirdiği ortaya çıktı.

yapi.com.tr
İskenderun’da Liman için İmar Planı Değişikliği

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nin imar planlarını değiştirdi. Yapılan plan değişikliğiyle, sanayi bölgesinde denizi doldurarak yaklaşık 80 bin metrekare büyüklüğünde liman inşa edilmesinin önü açıldı.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Bakanlık, plan değişikliği için AKP’li İskenderun Belediyesi’nin görüşünü de sordu. İskenderun Belediyesi’nin imar planı değişikliğine ilişkin “olumlu” görüşü de 1 Eylül tarihinde CHP'li meclis üyelerinin ret oylarına karşın AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

CHP'li meclis üyeleri plan değişikliğine şu ifadelerle itiraz etti: “Yapılması planlanan iskele ve deniz dolgu alanı, denizlerimizdeki ekolojik dengeyi bozacak, balık yuvalama alanlarına zarar verecek. Plan değişikliğiyle deniz kirliliğinin daha da çok artacağı ve değişiklikte hiçbir kamu yararının sağlanmadığı kanaatine varılmıştır. Bu nedenlerden dolayı denizin doldurulmasına karşıyız.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iskenderunda-liman-icin-imar-plani-degisikligi_188008.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!