Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Denize Sıfır Araziler Özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, satılacak taşınmazları duyurdu. Bodrum Bitez ile Adana Karataş’ta denize sıfır yerler satışa çıkarıldı.

yapi.com.tr
Denize Sıfır Araziler Özelleştirilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın yatırımcılara yaptığı duyuruya göre, Adana/Karataş/İskele mevkiindeki 40 bin metrekareye yakın büyüklükteki taşınmaz ile üzerindeki yapılar satılacak.

Bu taşınmazların önünde bulunan devletin hüküm ve tasarrufu altındaki 15 bin metrekareye yakın denize sıfır kumluk arazi ise 49 yıllığına “kullanma izninin devri” yöntemiyle özelleştirilecek. Belirtilen yerde Karataş Maliye Bakanlığı Eğitim Tesisleri bulunuyor. İçerisinde birçok bina olan taşınmaz denize “sıfır.” Önünde Karataş Plajı yer alıyor. 4 milyon lira geçici teminat istenen taşınmazlar için son teklif tarihi 30 Temmuz.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre; satılacak bir diğer yer ise Bodrum Bitez’de. 29 bin 130 metrekare büyüklüğünde. 10 milyon lira geçici teminat istenilen taşınmazın bir tarafı denize sıfır. Taşınmaz, Aktur Plajı’nın yakınında. Son teklif tarihi 30 Temmuz.

Duyuruya göre İzmir Aliağa’daki 39 bin 862 metrekarelik taşınmaz da satılacak. Geçici teminat tutarı 4 milyon lira. Denize çok yakın bir noktadaki taşınmazın içerisinde çok sayıda bina da bulunuyor. Son teklif tarihi 27 Temmuz.

Bodrum Gökçebel’deki özelleştirme kapsamında bulunan taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı. Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye ait Muş’taki parsellere ilişkin plan değişikliklerine onay verildi.

Aydın Kuşadası’ndaki özelleştirme kapsamındaki parsellere ilişkin imar plan değişikliklerine yapılan itirazlar reddedildi.

Çeşme’deki mülkiyeti Hazine’ye ait 230, 2 bin 342 ve 2 bin 749 metrekare büyüklüğündeki taşınmazların bir bütün halinde 74 milyon liraya ihalede en yüksek teklifi veren Ünicon İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satışına onay verildi.

1967 yılında Türkiye’nin ilk tatil köyü olarak hizmete açılan “Fransız Tatil Köyü” olarak da bilinen Foça Tatil Köyü de 49 yıllığına “işletme hakkının verilmesi” yöntemiyle özelleştirildi.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denize-sifir-araziler-ozellestirilecek_185936.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!