Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Termik Santraller 1 Ayda 5 Milyon Ton Kömür Yaktı!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre, Türkiye genelindeki termik szantrallarda Eylül ayında 5 milyon 92 bin ton kömür yakıldı.

yapi.com.tr
Termik Santraller 1 Ayda 5 Milyon Ton Kömür Yaktı!

TÜİK'in "Katı Yakıtlar" istatistikleri verilerine göre, Eylül ayında termik santrallara 1 milyon 606 bin tonu taşkömürü ve 3 milyon 486 bin tonu linyit olmak üzere toplam 5 milyon 92 bin ton kömür teslim edildi.

Buna göre, katı yakıtların Eylül ayı toplam satılabilir üretim miktarlarına bazında, taşkömürü 90 bin ton, linyit 3 milyon 993 bin ton ve taşkömürü koku 363 bin ton; teslimat miktarları bazında ise; taşkömürü 3 milyon 480 bin ton, linyit 4 milyon 27 bin ton ve taşkömürü koku 388 bin ton olarak gerçekleşti.

Üretilen katı yakıtların teslimatları karşılama oranı yüzde 2.6 ile en düşük taşkömüründe gerçekleşti. Bu oran taşkömürü kokunda yüzde 93.4 ve linyitte yüzde 99.1 olarak hesaplandı.

Taşkömürü teslimatının yüzde 46.1’i termik santrallara, yüzde 18.3’ü kok tesislerine, yüzde 5.8’i demir-çelik dışındaki sanayiye yapılırken; linyit teslimatının yüzde 86.5’i termik santrallara yapıldı. Taşkömürü kokunun ise yüzde 95.1’i demir-çelik sanayine sevk edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santraller-1-ayda-5-milyon-ton-komur-yakti_152282.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!