Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Termo Teknik Dünyanın En Büyük Panel Radyatör Üreticisi Oluyor

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi IDEAL STELRAD GROUP’un (ISG) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik’in Çorlu’daki fabrikası 2015 yılı içinde dünyanın en büyük panel radyatör üretim tesisi olacak.

yapi.com.tr
Termo Teknik Dünyanın En Büyük Panel Radyatör Üreticisi Oluyor

Termo Teknik fabrikasındaki üretim bandı sayısı, yeni gelen iki adet superline hat ile 5’ten 7’ye çıkacak. Böylelikle tesisteki yıllık kapasite 4,5 milyondan 7 milyon metreye kadar artabilecek. Bu yatırım ile Termo Teknik’in yüzde 10 olan Avrupa pazar payının yüzde 15’e ulaşması hedefleniyor.

Termo Teknik CEO’su Cem Nazif Yalçın, yeni yatırımlarla üretim, istihdam ve ihracata katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek; 2001 yılından bu yana sürekli yatırım yaparak kapasitelerini arttırdıklarını söyledi. Türkiye’deki istikrarın da yatırım kararlarını desteklediğini kaydeden Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:
 
“Bu olumlu dönemde hem iç piyasadaki etkinliğimizi, hem de ihracattaki gücümüzü arttırıp müşterilerimize daha geniş bir çerçevede hizmet sunmaya başladık. Bugün Türkiye’de hızlı büyüyen, 50’den fazla ülkeye ihracat yapan, tesisimizi dünyanın en büyük panel radyatör üretim merkezine dönüştüren bir marka haline geldik.
Yatırım  kararımız, Termo Teknik’in Çorlu’daki üretim tesislerine orta boyda bir radyatör fabrikasını ilave etmek kadar büyük bir atılım. Bu büyüme ile bugün 500’den fazla olan çalışan sayımızın 700’ü geçeceğini öngörüyoruz”.

Termo Teknik, söz konusu yatırım ile dünyanın en büyük ısı sistemleri grubundan olan IDEAL STELRAD GROUP’un da en büyük şirketlerinden birisi olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/termo-teknik-dunyanin-en-buyuk-panel-radyator-ureticisi-oluyor_127636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!