Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'TESİD Üstün Hizmet Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Üstün Hizmet Ödülleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ile Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu’na verildi.

yapi.com.tr
'TESİD Üstün Hizmet Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Dün (29 Ocak Salı) düzenlenen törende konuşan TESİD Yönetim Kurulu Başkanı C.Müjdat Altay, “2023 hedeflerine ulaşmada sektörümüz önemli bir sorumluluk üstleniyor. 2023’e kadar Türkiye’nin ihracatı dört kat artarken, elektronik sektörü ihracatı yedi kat artarak 45 milyar dolara ulaşacak. Bu büyümenin arkasındaki dinamo ise ar-ge ve inovasyon. Hızla gelişen ve dinamik bir sektörün temsilcileri olarak, bu hedefe ulaşmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Altay, Nihat Ergün’e plaketini sunarken, “Girişimciliğe, yenilikçiliğe, bilimsel gelişmeye ve yüksek katma değerli teknoloji üretimine dayalı, bilgi tabanlı ve rekabetçi ekonomik yapısıyla dünyanın en gelişmiş on ülkesi arasında yer alan bir Türkiye’nin oluşumunda öncü olmak vizyonuna sahip bir lider olmasından dolayı, elektronik ve bilişim sektörü olarak kendisine minnettarız" dedi.

Ar-ge ve inovasyonda başarılı olmak için gereken önemli bileşenlerden birinin eğitimli insan kaynağı olduğu noktasından hareketle, 1965 yılından bu yana yaptığı bilimsel çalışmalar ve yetiştirdiği nitelikli insan kaynağı ile elektronik ve bilişim sektörünün gelişimine yapmış olduğu değerli katkılar için Prof. Dr. Ahmet Dervişoğlu’na da hizmet ödülü vermekten büyük onur duyduklarını belirten Altay, “Sektöre ve yeni nesillere örnek bir insan, bir bilim adamı olan Prof. Dervişoğlu’na şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

TESİD

TESİD, elektronik sanayii kuruluşlarının temsilcileri ve üniversitelerin elektronikle ilgili öğretim üyelerinin girişimi sonucunda 24 kurucu üye tarafından 1989 tarihinde kuruluşunu tamamladı. Halen 80 ayrı sanayi kuruluşuna mensup 160 üyesi bulunan TESİD’e, Türkiye’de elektronik sanayii, bilgi teknolojileri ve bunlarla ilgili hizmet sektöründe ar-ge ve/veya üretim yapan tüm kuruluşlar üye olabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tesid-ustun-hizmet-odulleri-sahiplerini-buldu_104166.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!