Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TGÜB’ün Yeni Başkanı F. Fethi Hinginar

Türk Ytong Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği'nin (TGÜB) 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkan olarak seçildi. Hinginar'ın görev süresi 2 yıl.

yapi.com.tr
TGÜB’ün Yeni Başkanı F. Fethi Hinginar

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği'nin (TGÜB) Mayıs ayında gerçekleşen olağan genel kurul toplantısında başkanlığa Türk Ytong Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar seçilirken; Levent Akgerman Başkan Yardımcısı, Nükhet Demiren, Ali Şükrü Kahyaoğlu, Ayhan Apaydın ve Gökhan Bozkurt ise Yönetim Kurulu Üyesi oldular.

TGÜB’ün yeni yönetiminin hedefleri konusunda bilgi veren Başkan F. Fethi Hinginar, “TGÜB olarak hedeflerimiz; enerji verimli, deprem ve yangına karşı güvenli, çevre dostu özelliklere sahip gazbeton yapı malzemesinin geniş kitleler tarafından bilinir ve tercih edilir hale getirilmesi ve Türkiye gazbeton sektörünün uluslararası pazarda üretim ve satış sıralamasında birinci sırayı alabilmesidir” dedi. Türkiye gazbeton sektörünün son 5 yılda yüzde 60’ı aşan bir büyüme kaydettiğine dikkat çeken Hinginar, önümüzdeki dönemde bu büyüme eğiliminin süreceğini düşündüklerini aktardı.


Gazbeton malzemesinin yüksek ısı yalıtımı sağlayan, çevre dostu ve yangına karşı dayanıklı bir malzeme olarak 50 yılı aşkın bir süredir güvenli ve çağdaş yapılaşmada tercih edilmekte olduğuna işaret eden Hinginar, şöyle devam etti:

"Bu özellikleriyle, kaliteli ve güvenli yapılaşma denince akla ilk gelen yapı malzemesi gazbetondur. Sektörümüz dünyayla yarışan üretim gücüne, uluslararası kalitede üretim altyapısına, yüksek Ar-Ge gücüne ve inovatif bakış açısına sahip olması nedeniyle, yapı malzemeleri sektöründe başı çeken konumdadır".

Gazbetonun, yeşil bina, pasif bina ya da sıfır enerjili binalar gibi yüksek teknolojili, enerji verimli ve çevre dostu modern yapı sistemleri için vazgeçilmez bir yapı malzemesi olduğuna dikkat çeken Hinginar, “Kentsel dönüşüm uygulamaları ile birlikte gerçekleştirilecek yeni yapılarda gazbeton kullanım oranının artırılması gerekiyor. Bunu öncelikle can güvenliğimiz, sonrasında ise ekonomik kayıplara uğramamak için yapmalıyız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tgubun-yeni-baskani-f-fethi-hinginar_121536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!