Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türk Ytong'da F. Fethi Hinginar Dönemi

Türk inşaat sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong’un Genel Kurulu’nda, 49 yıllık şirketin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Demiren, bayrağı Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi F. Fethi Hinginar’a devretti.

yapi.com.tr
Türk Ytong'da F. Fethi Hinginar Dönemi

ürk inşaat sektörünün köklü ve lider kuruluşu Türk Ytong’da, 24 Nisan Salı günü yapılan Genel Kurul sonrasında, yeni Yönetim Kurulu belirlendi. Uluslararası bir marka ve ürün olan Ytong’un 60’lı yıllarda Türkiye’ye getirilmesi, ısı yalıtımı, enerji tasarrufu, deprem güvenliği sağlayan yepyeni bir malzemenin Türk inşaat sektörüne kazandırılması amacıyla Türk Ytong Sanayi A.Ş.’ni kurarak, bugünkü başarısına ulaştıran Başkan Bülent Demiren, Başkan Vekili H. Sedat Üründül, üye M. Hikmet Günay, üye M. Halûk Emiroğlu ve üye Adnan R. Görkem görevlerinden ayrılarak, yeni oluşturulan Divan Heyetine seçildi.

Türk Ytong’un yeni Yönetim Kurulu ve görev dağılımı

F. Fethi Hinginar / Yönetim Kurulu Başkanı
Nükhet Demiren / Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Mur. Üye
Jan Buck-Emden / Yönetim Kurulu Üyesi
Günter Schimscha / Yönetim Kurulu Üyesi
Ömer A. Üründül / Yönetim Kurulu Üyesi
Zeynep Emiroğlu Kaynakçıoğlu / Yönetim Kurulu Üyesi
Duran Uğur / Yönetim Kurulu Üyesi

Hinginar: Benim için bir gurur ve onur

33 yıldır değişik yönetim kademelerinde görev aldığı şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmenin kendisi için çok büyük bir gurur kaynağı ve onur olduğunu açıklayan F. Fethi Hinginar, "Kuruluşunun 49. yılında, kurum kültürü, kalitesi ve daima daha iyiyi, daha büyük başarıyı hedefleyen anlayışı ile hem ülkemizde, hem de yurt dışında saygınlığını her geçen gün artıran şirketimizi, birlik, beraberlik ve çağdaş bir yapı içinde daha ilerilere götürmek için var gücümüzle gayret göstereceğiz” dedi.

F. Fethi Hinginar kimdir?

1946 yılında İstanbul’da doğan F. Fethi Hinginar, Sultanahmet Ticaret Lisesi ve daha sonra İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden 1968 yılında mezun oldu. 1970-79 yılları arasında Türk Philips Tic. A.Ş.’de değişik kademelerde görev aldı.  Bu tarihten sonra Türk Ytong’da Mali ve İdari işler Müdürü ve 1990 yılından 2004 yılına kadar Genel Müdür, 2004 – 2012 yılları arasında ise Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak görev yaptı.

24 Nisan 2012’deki Genel Kurul’da Türk Ytong’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Hinginar, aynı zamanda Gaziantep Ytong A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi ve Evren Zincir A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.

Milli Prodüktivite Merkezi tarafından 1993 yılının başarılı 6 İşadamından biri seçilen F. Fethi Hinginar, 1997 yılında da Genç Yönetici ve İşadamları Derneği “GYİAD” tarafından seçilen Türkiye’nin En İyi 50 Yöneticisi arasında yer aldı.

Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB) Başkanı, Avrupa Gazbeton Üreticileri Birliği (EAACA) Yönetim Kurulu üyesi, Türkiye Toprak, Seramik, Çimento ve Cam Sanayi İşverenler Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Finans Kulüp Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olan Hinginar, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

1965’ten bugüne YTONG

1963 yılında Alman Ytong ortaklığı ile kurulan, ilk fabrikasını 1965 yılında İstanbul Pendik’te işletmeye alan Türk Ytong, bu tesisin ardından sırasıyla 1997 yılında Tekirağ-Saray, 1998 yılında ise Antalya ve Gaziantep, 2008 yılında da Bilecik fabrikalarını hizmete açtı. Bilecik’te gerçekleştirilen kapasite artış yatırımı ile Türkiye’deki toplam Ytong üretim kapasitesi yıllık yaklaşık 2 milyon m³’e ulaştı.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-ytongda-f-fethi-hinginar-donemi_91679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!