Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TSE 'Kalite'yi Ödüllendirecek

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) kalite alanında başarılı çalışmalar yapan firmalara ''15 Mart Dünya Tüketiciler Günü''nde ''TSE Kalite Ödülü'' verecek.

yapi.com.tr / AA
TSE 'Kalite'yi Ödüllendirecek

TSE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TSE, 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde düzenlenecek törenle, Marmara Bölgesi'nde faaliyet gösteren, sürdürülebilir kalite anlayışını benimseyerek standardizasyon ve kalite alanında başarılı çalışmalar yapan kurum ve kuruluşlara 'TSE Kalite Ödülü' verecek.
     
TSE Başkanı Hulusi Şentürk, konuya ilişkin açıklamasında, Türkiye'de kalite, standardizasyon ve uygunluk değerlendirme alanlarında 59 yıldan beri hizmet veren Türk Standardları Enstitüsü'nün, Türk sanayicisinin daha az maliyetle yüksek kaliteli üretim yapmasının, inovasyon faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürmesinin, uluslararası standartlara uygun ürün ve hizmet sağlayarak uluslararası pazarlara girmesinin anahtarı konumunda olduğunu belirtti.
     
Bugün TSE'nin, bir yandan ulusal ve uluslararası alanda standardizasyon çalışmalarını sürdürdüğünü, diğer yandan mevcut uygunluk değerlendirme alanındaki altyapısını Türk sanayicisinin ihtiyaç duyduğu yeni test ve belgelendirme faaliyetleriyle güçlendirdiğini ifade eden Şentürk, şunları kaydetti:

''TSE'nin tüm bu faaliyetlerde temel hareket noktası ise ülkemizde kalite anlayışının benimsenmesi, kurum ve kuruluşlarda kalite altyapısının kurulması ve geliştirilmesidir. 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nde, TSE Marmara Bölge Koordinatörlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek 'TSE Kalite Ödülleri' töreni de bu paralelde düzenlenmektedir. Marmara Bölgesi'nde Enstitümüzden belgeli kurum ve kuruluşlar arasından kalite alanında başarılı çalışmalarıyla öne çıkanların ödüllendirilmesinin amaçlandığı bu organizasyonun mal ve hizmet üretiminde kalitenin öneminin bir kez daha vurgulanmasını sağlayacağına inanıyoruz''.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tse-kaliteyi-odullendirecek_105600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!