Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TSE, Yapı Malzemeleri Sektöründe İlk Ulusal Teknik Onay Belgesi’ni Verdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Ulusal Teknik Onay” kuruluşu olarak yetkilendirilen TSE, ilk “Ulusal Teknik Onay” belgesini Andblok İnşaat Yapı Malzemeleri Şirketi’ne verdi.

yapi.com.tr
TSE, Yapı Malzemeleri Sektöründe İlk Ulusal Teknik Onay Belgesi’ni Verdi

Türk Standardları Enstitüsü (TSE), 2011 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ulusal Teknik Onay Kuruluşu ve Avrupa Teknik Onay Kuruluşu olarak atandı.

Ulusal Teknik Onay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanmış yapı malzemelerinin tabi olacağı kriterler hakkındaki yönetmelik çerçevesinde, standardı olmayan veya standarttan önemli bir sapma gösteren ürünler için verilen bir belgedir.

TSE ilk “Ulusal Teknik Onayı”, Andblok İnş. Yapı Malz. Mak. İml. İth. İhr. San. Taah. ve Ltd. Şti. (İZODUO) firmasına verdi.

TSE Ürün Belgelendirme Merkezi (ÜBM) Başkanı Doğan Yazar, Ürün Belgelendirme Merkezi’nin yapı malzemeleri sektörünün ihtiyaçlarına kaliteli ve süratli biçimde cevap vermeye yönelik olarak yapılandırıldığını belirtti. Ulusal Teknik Onay Hizmetlerinin TSE bünyesinde yürütülmesinin,  yenilikçi üreticiye kolaylık sağlanması açısından büyük önem taşıdığını kaydeden ÜBM Başkanı Yazar, Ulusal Teknik Onay taleplerinin en kısa sürede sonuçlandırılmasını amaçladıklarını vurguladı.

TSE’nin ilk Ulusal Teknik Onay Belgesi alan Andblok İnş. Yapı Malz. Mak. İml. İth. İhr. San. Taah. ve Ltd. Şti. Genel Müdürü Osman Sevimli, standardizasyon çalışmalarında çift başlılık oluşmaması açısından Teknik Onay Hizmetlerinin TSE tarafından yürütülmesinin yerinde olduğuna işaret etti. Genel Müdür Sevimli, Enstitü’nün güçlü kadrosu, ülke çapında yaygın laboratuvarları ve belgelendirme, kalite ve standardizasyon konularındaki tecrübesi ile bu işi yapacak en yetkin kuruluş olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tse-yapi-malzemeleri-sektorunde-ilk-ulusal-teknik-onay-belgesini-verdi_103712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!