Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türk İşçiler Dönüyor

Irak'ta çalışan Türk işçiler ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

yapi.com.tr/AA
Türk İşçiler Dönüyor

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, Musul'da 4 müteahhitlik firmasının bulunduğunu belirterek, "Bu projelerdeki işçilerin Türkiye'ye getirildiğini öğrendik" dedi. Yenigün, Kuzey Irak'ın Türk inşaat sektörü için gündemdeki yerini ve önemini koruduğunu ifade etti. Irak'ın, Türk müteahhitlerin dünyaya açıldığı pazarlar arasında Libya'dan sonra ikinci sırada yer aldığını dile getiren Yenigün, 1975'lerden bugüne kadar Türk müteahhitler tarafından bölgede gerçekleştirilen 825'i aşkın projenin bedelinin 20 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

4 firmanın işçileri Türkiye'ye getirildi

Türk müteahhitlerin bölgedeki yatırımları hakkında da bilgi veren Yenigün, birlik üyesi olmayan 4 firmanın yaklaşık 250 milyon dolar tutarındaki projelerinin sürdüğünü söyledi. Yenigün, "Bu projelerdeki işçilerin de Musul'daki kaygı verici gelişmeler üzerine Türkiye'ye getirildiği bilgisi edinilmiştir" diye konuştu.

Türk müteahhitlerin Irak'ta 40 yıldır faaliyet göstermesi ve yerel koşulları yakından tanımalarının rekabet üstünlüğü yarattığını anlatan Yenigün, "Irak'ı hem tarihsel hem de yapısal özellikleri ile iyi tanıyan Türk inşaatçılar, pazara olumlu bakmaya ve konjonktür elverdiği ölçüde yeni fırsatların takipçisi olmaya devam edeceklerdir" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-isciler-donuyor_121323.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!