Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"YTONG Isı Yalıtım Plağı Tüm Avrupa'da Yoğun İlgi Görecek"

Türk YTONG Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da yapi.com.tr'nin sorularını yanıtladı. Türk YTONG’un Alman Ortağı Xella'nın geliştirdiği 'Isı Yalıtım Plağı'nın, yakın zamanda hem Türkiye hem de Avrupa'da yoğun talep gören bir ürün haline geleceğini dile getiren F. Fethi Hinginar, son derece hafif bir

yapi.com.tr

Türk YTONG Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da www.yapi.com.tr'nin sorularını yanıtladı.

49 yıldır faaliyet gösteren Türk YTONG'un, bu süre zarfında Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ile hep yakın işbirliği içinde bulunduğunu belirten F. Fethi Hinginar, Yapı Fuarı İstanbul'a kaliteyi, güzelliği ve görselliği ön plana çıkaran bir stand ile katılmak amacıyla, son birkaç yıldır öğrencilere yönelik stand tasarım yarışması düzenlediklerini hatırlattı. Bu yılki standlarının yarışmada ödül alan bir projenin uygulaması olduğunu ekleyen Hinginar daha sonra, 35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Türk yapı sektörünün beğenisine sundukları yeni ürünleri hakkında bilgi verdi.

Türk YTONG’un Alman Ortağı Xella'nın geliştirdiği 'Isı Yalıtım Plağı'nın, yakın zamanda hem Türkiye hem de Avrupa'da yoğun talep gören bir ürün haline geleceğini dile getiren F. Fethi Hinginar, son derece hafif bir yalıtım malzemesi olan bu ürünün, hem dış cephede hem de kapalı otoparkların tavanlarında yangın güvenliği için tercih edildiğini vurguladı.

Depreme dayanıklı malzemeler üreten bir kuruluş olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başlattığı kentsel dönüşüm çalışmalarının da yakın takipçisi olduklarını belirten Hinginar, deprem riskine karşın yapı stoğununun yenilenmesinin elzem olduğunu vurguladı.

Röportajın tamamı için videomuzu izleyebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ytong-isi-yalitim-plagi-tum-avrupada-yogun-ilgi-gorecek_91771.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!