Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Liseliler Duvar Örmek için Yarıştı

Türk Ytong’un 50. kuruluş yılında imza attığı etkinliklerden 'Okullar arası Duvar Örme Yarışması', İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlendi. İstanbul genelinde 6 teknik ve endüstri meslek lisesinin katıldığı yarışmada Sultanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi birinci oldu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

Liseliler Duvar Örmek için Yarıştı Liseliler Duvar Örmek için Yarıştı

Yıllardır sürdürdüğü 'mesleki ve sektörel eğitime katkı' projelerini 50. yılında daha da genişleterek, 'Ytong Akademi – 50. Yılda 50 Durak' başlığı altında toplayan Türk Ytong, önemli bir etkinliğe daha imza attı. Türk Ytong, İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 14 Mayıs’ta başlayan meslek fuarı kapsamında düzenlenen 'Okullar arası Duvar Örme Yarışması'na sponsor oldu. Üç yıldır Türk Ytong desteği ile düzenlenen ve geleneksel hale gelen Duvar Örme Yarışması, bu yıl kapsamı genişletilerek il genelindeki okulların katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul’daki 6 teknik ve endüstri meslek lisesinden 'inşaat teknolojisi' öğrencilerinin katıldığı 'Duvar Örme Yarışması'nın ardından genç yeteneklerin ördüğü duvarlar, yarışma heyeti tarafından titizlikle incelendi. İncelemenin ardından yarışmada dereceye giren okullar belirlendi.

Sultanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adına yarışmaya katılan Yakup Akpınar ve Bekir Gürer birincilik unvanını hak eden ekip oldu. Yarışmanın ev sahibi İSOV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Sercan Kendir ve Hakan Kibar ile ikinci olurken; Küçükyalı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ise Hüseyin Kara ve Umut Can Boyraz ile üçüncülük sırasında yer aldı.

YarışmadaYarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu verdiÖdüller

•    Birinci olan ekibe 2 adet Samsung Galaxy Tablet Bilgisayar
•    İkinci olan ekibe 2 adet Nikon Coolpix Fotoğraf Makinesi
•    Üçüncü olan ekibe 2 adet Sony Mp3 Player

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/liseliler-duvar-ormek-icin-yaristi_108849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!