Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türk Ytong'un 50. Yılı için Görkemli Kutlama

Ytong’un Türkiye’deki 50. yılı, 13 Eylül akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ve iş dünyasından, üniversitelerden ve medyadan 600 kişilik seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı bir törenle kutlandı. Gecede, Ytong’un Alman ortağı Xella Şirketi Başkanı Jan Buck-Emden, Bülent Demiren’e kendisi için hazırlanan bir büst hediye etti.

yapi.com.tr
Türk Ytong'un 50. Yılı için Görkemli Kutlama Türk Ytong'un yeni nesil üst yönetimi ve sayısı beşyüzü aşan Ytong ailesini temsilen bir grup çalışan, sahneye birlikte çıktı

1963 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile üretime başlayan Ytong, Türkiye’de 50. yaşını kutluyor. Türk Ytong’un 50. kuruluş yıldönümü için İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören, şirketin kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, iş dünyasından, üniversitelerden ve medyadan 600 kişilik bir davetli topluluğunu buluşturdu. Ytong’un Alman ortağı Xella şirketi Başkanı Jan Buck-Emden ve dünyadaki 20 Ytong üreticisi ülke başkanı ve temsilcileri de gecede hazır bulundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Türk Ytong’un kurucusu ve Onursal Başkanı Bülent Demiren, firmayı bugüne getiren kurucuları, ortakları ve tüm çalışanlarını şükranla, ebediyete ayrılmış olanları da rahmetle andıklarını kaydetti ve şunları söyledi:

"Bu yıl Türk Ytong, 50 yaşını idrak etmektedir. Türk Ytong, 50. yıldönümünü sizlerle ve İstanbul’a bu maksatla gelmiş, dünyadaki diğer Ytong şirketleri müdür ve temsilcileriyle birlikte kutlamaktan çok mutludur”.  

Xella Başkanından Demiren'e büst sürprizi

“50 yıldan beri Türk Ytong ile biz Xella-Grubu’nu birbirine, Ytong markası için imzalanmış bir lisans sözleşmesi bağlıyor" diyen Xella Başkanı Jan Buck-Emden ise, bu 50 yılda geçerliliğini kaybetmeyen bir diğer şeyin de Bülent Demiren'in kendisi olduğunu söyledi.

"Bu sürede bizim tarafımızda çok şeyler değişti; şirketimiz birkaç defa satılarak el değiştirdi, adı bile değişti. Günümüze kadar geçerliliğini kaybetmeyen tek şey ise lisans sözleşmemiz oldu. Bu 50 senede kalan ve geçerliliğini kaybetmeyen birşey daha var: O da sizsiniz. Siz bu sözleşmenin üzerine çok başarılı bir şirket kurdunuz. Zaman içinde başka yatırımcılar da gazbeton üretmek için yatırımlar yaptılar. Geçen 50 yıldan sonra mutluluk ve gurur ile görüyoruz ki, Türk Ytong pazarında hâlâ 1 numaradır".

Demiren'in Türkiye’de bir girişimci, bir insan ve arkadaş olarak başardıklarının takdirin ancak tek bir şekli olabiliceğini vurgulayan Buck-Emden, "Almanca’da kullandığımız bir deyimle; sizi heykelleştirdik" diyerek, hazırladıkları büstü Demiren'e sundu.

Ferhan-Ferzan Önder kardeşlerin piyano resitali davetlilerden büyük alkış topladı

Türk Ytong 50. Yıl Kutlaması, canlı müzik eşliğinde yenilen akşam yemeği ile son buldu. Gecenin sonunda araştırmacı-yazar Mehmet Altun tarafından kaleme alınan ve şirketin 50 yıllık hikâyesinin fotoğraflarla anlatıldığı 'Türk Ytong – İlk 50 Yılın Öyküsü' adlı kitap davetlilere hediye edildi.

Törende, 1963 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile önü açılan Türk Ytong'un kuruluşuna yaptığı desteğe teşekkür etmek için İsmet İnönü adına kızı Özden Toker’e şükran plaketi sunuldu

Anadolu Ateşi de özel dans gösterisiyle sahnedeydi

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-ytongun-50-yili-icin-gorkemli-kutlama_112324.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!