Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’ne Yeni Başkan

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Başkanı Mehmet Göçmen'den boşalan koltuğa, Mustafa Şefik Tüzün getirildi.

yapi.com.tr
Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’ne Yeni Başkan

Birlik Başkanı Mehmet Göçmen, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı’na atanması nedeniyle  Birlik Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığından istifa ederek ayrıldı. Aynı gün yapılan toplantıda Votorantim Çimento San ve Tic A.Ş  Türkiye CEO’su ve TÇMB Başkan Vekili  M. Şefik TÜZÜN, TÇMB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

TÇMB’nin 21. başkanı olan M. Şefik TÜZÜN, 28 Şubat 2008 tarihinden bu yana TÇMB’de Yönetim Kurulu üyesi olarak  çeşitli organlarda yer aldı. Ayrıca Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş Genel Müdürü Nevra ÖZHATAY, Çimsa  temsilcisi olarak TÇMB Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

Mustafa Şefik Tüzün Hakkında

1955 yılında Ankara’da doğan Mustafa Şefik TÜZÜN, ODTÜ Makine Mühendisliği’nde 1978 yılında lisans ve 1981 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1978 yılında Etibank’ta Proje Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatına, 1979 yılında Danimarka Üniversitesi’nde Araştırma Mühendisi, 1980 - 1982 yılları arasında ODTÜ’de Araştırma Görevlisi, 1982 - 1992 yılları arasında GAMA Endüstri A.Ş.’de çeşitli kademelerde görev aldıktan sonra, 1992 - 1995 yılları arasında Set Çimento’da görev almıştır. 1995 yılından 2003 yılına kadar Genel Koordinatör Yardımcısı görevi de olmak üzere Yibitaş Lafarge Grubu’nda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda, 2001 - 2004 yılları arasında Lafarge Türkiye Çimento Grubu Endüstri Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten TÜZÜN, 2004 - 2007 yılları arasında Lafarge Kuzey Amerika Alçı Grubu Üretim Başkan Yardımcısı olarak ABD’de görev yapmıştır. Yibitaş Lafarge Grubu'nun Cimpor Grubu tarafından satın alınmasının ardından, 2007 - 2009 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi ve Çimento Grubu Başkanlığı ve 2009-2012 yılları arasında CEO görevini üstlenmiştir. 2012 yılında Cimpor Türkiye varlıklarının Votorantim Grubu’na devri sonrası,  Votorantim Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. görevini devam ettirmekte olan Tüzün, evli ve 1 çocuk babasıdır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-cimento-mustahsilleri-birligine-yeni-baskan_124891.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!