Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türkiye, Hollanda Tasarım Haftası'nın Özel Davetlisi

Türkiye, Avrupa'daki en önemli tasarım etkinliği olarak kabul edilen ve Hollanda menşeli tasarımların sergilendiği Hollanda Tasarım Haftası'na özel davetli olarak katılıyor.

yapi.com.tr / AA
Türkiye, Hollanda Tasarım Haftası'nın Özel Davetlisi

Yapılan yazılı açıklamada, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliği ile TURQUALITY Programı kapsamında düzenlenen 'Design Turkey Tasarım Ödülleri' organizasyonunun, Türk tasarım ve tasarımcılarını yurt dışında desteklemeye devam ettiği belirtildi.
     
Eylül ayında Finlandiya'da düzenlenen Helsinki Tasarım Haftası'na katılan Türk endüstriyel tasarımcılarının, bu kez de Hollanda-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yılı nedeniyle özel davetli olarak, 20 Ekim Cumartesi günü başlayan ve 28 Ekim'e kadar sürecek olan Hollanda Tasarım Haftası'na katılacağı bildirildi. Hollanda Tasarım Haftası'nda, Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödüllü 66 ürünün sergileneceği kaydedildi.

Türkiye-Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yılı olması nedeniyle birlikte gerçekleştirilen başarılı organizasyonlara, iki ülkenin tasarımcılarının da destek verdiğini anlatan Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı Ayberk Yağız, ''Hollanda'nın Eindhoven şehrinde düzenlenen Hollanda Tasarım Haftası, sadece Hollanda tasarım ürünlerinin sergilenmesi için organize ediliyor. Ancak bu yıl Hollanda-Türkiye diplomatik ilişkilerinin başlamasının 400. yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye de özel olarak davet edildi. Türkiye'nin tasarımla markalaşmasına katkı sağlamak amacıyla bu yıl 3'sünü düzenleyeceğimiz Design Turkey Tasarım Ödülleri kapsamında geçtiğimiz 2 yılda ödül alan 66 tasarımı Hollanda Tasarım Haftası'nda sergileyeceğiz. Hollanda Tasarım Haftası'nı yaklaşık 180 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Dünyaya Türk endüstriyel tasarımının geldiği noktayı göstermek açısından çok önemli bir fırsat'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-hollanda-tasarim-haftasinin-ozel-davetlisi_102571.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!