Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Metalik Fikirler' Ödüllendi

İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Metalik Fikirler 1. Arge Proje Pazarı' yarışmasının ödül töreni, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirildi.

yapi.com.tr / AA

Yarışma Sonuçları

'Metalik Fikirler' Ödüllendi 'Metalik Fikirler' Ödüllendi

p>Yarışmada, 'öğrenci' kategorisinde 'İndüksiyon Ocaklarında Kullanılan Paslanmaz Çelik Tencerelerinde Yüksek Isıl İletkenlik ile Enerji Verimliliği Sağlanması İçin Yenilikçi Malzeme ve Tasarım Geliştirilmesi' konusunda Erdinç Baştuğ birinci oldu. 'Hafif-Ergonomik-Verimli-Ekonomik-Sağlıklı (HEVES) Ocak Bekleri' ile Ümit Horasan ikinci olurken, 'Akıllı Kart Çiplerinin Geri Kazanımı' ile Candeniz Uysal üçüncü oldu.

'Akademisyen' kategorisinde 'Vücut İçinde Eriyebilen İmplant Malzemesi' ile Gazi Üniversitesi öğretim görevlisi Faruk Mert birinci olurken, 'Bor Karbür-Alüminyum Kompozit Zırhların Balistik Performansının Belirlenmesi' ile Anadolu Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gürsoy Arslan ile 'Bor karbür takviyeli yerli kompozit zırh üretimi' ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Soy ikinciliği paylaştı. 'Bio-implant Malzemelerin Geliştirilmesi' konusu ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Sönmezoğlu üçüncü oldu.

Yarışmanın 'girişimci' kategorisinde, 'Kara Kum'dan Titanyum Dioksit Üretimi' ile Prof. Dr. Tekin Arda, Aydın Odabaşı, Ömür Serdar Yüksel birinciliğe layık görülürken, 'kablo geri dönüşüm makinesi' ile Hüseyin Küçük ikinci, 'Metal ve cehverlerin (alüminyum, demir, bor vs) atıklarının değerlendirilmesi ve enerji üretilmesi' ile Turgay Kamışlı üçüncü oldu.
     
'Sanayici' kategorisinde 'Alternatif Bir Altın Ekstraksiyon ve Gerikazanım Prosesi: Altın Bağlayan Antikor Taşıyan Tekrar kullanılabilir Ayırma Teknolojileri' ile Arzu Ersöz birinci olurken, 'Titanyum Levha Üzerine Esnek Güneş Pili Uygulamaları' ile Hilal Yalçın ikinciliğe, 'Paslanmaz Çelik Flanş ve Kalın Etli Boru Üretimi' ile İbrahim Gökhan Gündüz üçüncülüğe layık görüldü.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/yarismalar/metalik-fikirler-odullendi_102683.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!