Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Türkiye Konuşuyor İnşaatlar Sürüyor

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin 'Tapu iptali davası açıyoruz' dediği Acarkent'te kamyonlar gidip geliyor, iş makineleri çalışıyor.

Radikal Gazetesievre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin 'Tapu iptali davası açıyoruz' dediği Acarkent'te kamyonlar gidip geliyor, iş makineleri çalışıyor. Yıllar önce Acarlardan satın aldıkları arsalara çok sayıda kişi villa yapıyor. Daha önce otopark olarak kullanılan yerlerde de iş merkezlerinin inşaatları tamamlanıyor. Sitenin içinde Mimarlar Odası'nın kaçak olduğu iddiasıyla dava açtığı Acarkent Ticaret Merkezi 1 ve Ticaret Merkezi 2'nin büyük şantiyelerinde yoğun bir şekilde çalışmalar sürüyor. Acarkent'i çevreleyen duvarların hemen yanında, yol kenarında bulunan Ticaret Merkezi 1, hakkında açılan davalara karşın 19. kata kadar ulaştı. Ticaret Merkezi 2'nin temelinde çalışmalar devam ediyor.

'İsmet Acar'a dava açsınlar'
Acarkent sakinleri bakanın açıklamaları ve haberler üzerine tedirgin. Ancak tapularının iptal edilebileceğine inanmıyorlar. 1999 'dan bu yana Acarkent'te yaşayan sanayici Fethi Ağaoğlu, "Bizim tapumuz, iskânımız, her türlü resmi belgemiz var. Başkalarının yanlış uygulamalarından dolayı burada yaşayanlar mağdur edilemez. Yasadışı bir durum varsa, İsmet Acar'a tazminat davası açsınlar. Tapuların iptal edileceğine inanmıyorum" dedi. Acarkent'te yapılaşma oranının zamanla arttığını anlatan Ağaoğlu, arsaları olanlar evlerini yapmaya devam ediyor. Yapılaşma oranı halen artıyor" dedi.
Acarkent'te 2.5 yıldır yaşayan Burçak Akkaya de "Tedirginlik var, ancak konutların hepsi yasal ve tapulu, burada binlerce insan yaşıyor. Daha önce TED Koleji'ne çocuklarımızı bırakırken arabamızı park ettiğimiz yer vardı. Biz oranın otopark olduğunu sanıyorduk. Ama şimdi restoran yapılıyor, inşaat bitmek üzere. Yani çalışmalar sürekli devam ediyor" diye konuştu. Turizmci Şehnaz Güvenç beş yıldır Acarkent'te yaşadığını belirterek, mağdur edilebileceğine inanmadığını söyledi. Dedikoduların yayıldığını söyleyen Güvenç, "Bunlar gecekondu değil ki yıkılsın. Yasal, birkaç kez el değiştirmiş yapılar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiye-konusuyor-insaatlar-suruyor_49857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!