Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Ulus’a "Meydan" Yapılıyor!

ATO’nun nisan ayı toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “AŞTİ’yi Mamak’a taşıyacağız. Ulus’taki binaları yıkıp, Ankara’nın en büyük meydanını yapacağız. Bir tek Atatürk heykeli kalacak” dedi.

yapi.com.tr
Ulus’a "Meydan" Yapılıyor!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclisi nisan ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ATO, ASO, TOBB ile işbirliğinin yeni dönemde de birebir devam edeceğini açıkladı. Hürriyet'in haberine göre, Gökçek şunları söyledi:

Projeyi bir an önce başlatın

“Siz teklifinizi ortaya koyun. Ben meclise sunacağım. Siz ne kadar veriyorsanız biz de aynı katkıyı sunarız. Yalnız geçen sefer çok dedikodu oldu. Yine dedikodulara meydan verecekseniz yardım yapmam. Bir heyet kurun, içinde daha önce itiraz eden üyeler de olsun, harcamaları birlikte yapsınlar ki dedikodusu olmasın. Başka türlü dedikoduları engellemek mümkün değil. Rencide oluyor ve alınıyoruz. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. Bütün meclisin birliği ile olduğu takdirde yanınızdayım, ne kadar verirseniz biz de aynısını veririz. Daha önce başlayan yatırımlardan fuar alanında ihale aşamasına gelindi ve proje süratle bitirilecek. ATO’ya devrettiğimiz, prestij projelerden 333 Ankara Kulesi içinse her türlü desteği vereceğiz. İmar düzenlemeleri bittikten sonra bir an önce projeyi başlatmanız lazım. Yürütmeyi durdurma almadan inşaata başlamanız lazım. Yürütmeyi durdurma kararlarından kurtulduk diye seviniyorduk. Yine çok sık gelmeye başladı.

Ankara'nın en büyük meydanı

Şehir merkezinde bulunan galerileri, Gölbaşı ve Çubuk’ta yapılacak olan oto galerilerine taşıyacağız. Şehirlerarası terminalini (AŞTİ) Mamak’ın çıkışında NATA VEGA’nın bitişiğinde bulunan yeni bir terminal yerimiz var oraya taşıyacağız. Bunu da bir yıl içinde gerçekleştireceğiz. AŞTİ’den boşalan yere de küçük esnaf için yer yapmak istiyorum. Çünkü Ulus’taki mevcut olan 100. Yıl Çarşısı bize geçti. Orayı tasfiyeye başlayıp yıkacağız. Karşısında Ulus Çarşısı, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, Anafartalar Çarşısı ve Gümrük Bakanlığı’na ait teneke binaları yıkacağız. Sadece yer altına dev bir otopark yapıp üstünü tamamen meydan yapacağız. Yan kısımlarında Ankara evi tarzında 2 katlı lokantalar fast food, kuruyemişçi, dondurmacılar haline getireceğiz. Burası Ankara’nın en büyük meydanı olacak. Bir tek Atatürk heykeli kalacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulusa-meydan-yapiliyor_119672.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!