Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Üsküdar'a Üç Kazık

Üsküdar’a dolgu projesine bakanlıktan jet onay çıktı Projenin ayrıntılarına göre sahilin üç bölümü doldurulacak.

yapi.com.tr
Üsküdar'a Üç Kazık

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Üsküdar Meydan Projesi kapsamında hazırlanan Üsküdar sahiline dolgu planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından jet hızıyla onaylanarak ‘ÇED’ süreci başlatıldı. Projenin tüm ayrıntıları da bakanlığa sunulan dosyada ortaya çıktı. Proje kapsamında denizden toplam 13 bin metrekare alınacak. 3 yerden kazıklama sistemiyle doldurulacak denize 6 seyir terası bir de iskele yapılacak.

İBB tarafından geçen hafta Üsküdar Meydan Projesi kapsamında Üsküdar sahilinin doldurulmasına ilişkin imar planları hazırlanıp Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulmuştu. Proje kapsamında Üsküdar sahili kazıklama sistemiyle doldurularak seyir terası oluşturulacağını duyurmuştuk. İBB, 22 Aralık’ta bakanlığa proje için başvurdu. Bakanlık da projeyi jet hızıyla onaylayarak dün ÇED sürecini başlattı.

Projenin tüm ayrıntıları İBB’nin bakanlığa sunduğu dosyada yer aldı. Buna göre proje kapsamında denizden toplam 13 bin metrekare alınacak. Proje Üsküdar sahil yolu 1., 2. Kısım ve Üsküdar Meydan düzenlemesi olmak üzere üçe bölündü. Üsküdar’ın güneybatı sahilini kapsayan 1. Kısım’da 1 adet iskele ve 2 adet seyir terası yer alıyor. Bunlar 2 buçuk metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde olacak. Üsküdar sahilinin kuzeyini kapsayan 2. Kısım’da da 4 adet seyir terası yer alıyor. Üsküdar Meydan düzenlemesi kapsamında ise denizden yaklaşık 10 bin 750 metrekare alınacak ve meydan düzenlenerek gezi yolları ile yeşil alanlar oluşturulacağı belirtildi. Projenin maliyeti 32 milyon 164 bin 216 TL ve 2 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/uskudara-uc-kazik_153390.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!