Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Özel Sektörün 140. Ar-Ge Merkezi DemirDöküm'den

DemirDöküm’ün Bozüyük’teki Ar-Ge birimi, Vaillant Group’tan yapılan teknoloji transferi ile 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun uyarınca Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanlığı kriterlerine uygun bir şekilde düzenlendi ve özel sektöre ait 140. Ar-Ge merkezi olarak onaylandı.

yapi.com.tr
Özel Sektörün 140. Ar-Ge Merkezi DemirDöküm'den

Vaillant Group, Almanya, Fransa, İspanya, Slovakya, Çin ve Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerde ar-ge faaliyetleri gerçekleştiriyor. Bu ar-ge merkezlerinde proje bazlı organizasyonların yanında, uzmanlık alanlarına göre 9 CoC (Center of Competence – Yetkinlik Merkezi) bölümü bulunuyor. DemirDöküm Ar-Ge, 2013 yılı itibarı ile 'CoC Termal Validasyon', 'CoC Simülasyon', 'CoC Kablolama' ve 'CoC Elektronik' ile birlikte 4 yetkinlik merkezi ile ve ayrıca ar-ge merkezi belgesine sahip olarak, grupta Almanya’dan sonra aynı lokasyonda en çok yetkinlik merkezine sahip ar-ge lokasyonu olmayı başardı.

Vaillant Group Türkiye Ülke Müdürü ve Türk DemirDöküm Fab. A.Ş CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve yeni atanan Dr. Axel Busch, Türkiye’nin 2023 Vizyonu çerçevesinde DemirDöküm’ün hedeflerini açıklarken, “Vaillant Group ve DemirDöküm, ar-ge konusunda işbirliğini sürdürecek, yeni patentler alacak, inovasyon ve tasarımı daha da geliştirecektir. Bu şekilde, katma değeri yüksek üretim hedefinde kendilerine düşen görevi yerine getirecektir. Bu, Türkiye’nin kalkınmasına da değer katacaktır” dedi.

Ar-Ge Merkezi Direktörü Ahmet Şen ise, “2023’e doğru sürdürülebilir inovasyonla, 100 patent almayı, yetkinlik merkezi sayımızı 5’e çıkartmayı ve üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde her yıl 5 yüksek lisans tezini desteklemeyi hedefliyoruz” dedi.

2013 Ar-Ge harcamaları için ayrılan bütçe, sabit kıymet yatırımları hariç 8,5 milyon TL. 2014 yılında bu tutarın yüzde 25 artışla, yaklaşık 10,5 milyon TL olması hedefleniyor. DemirDöküm Ar-Ge Merkezi, 2023 vizyonu doğrultusunda 100 kişilik bir ekiple 100 patent sahibi, Vaillant Grup’taki 9 yetkinlik merkezinden en az 5’ine sahip, Vaillant Grup’a her yıl en az 3 proje ihraç eden, her yıl 5 lisansüstü bitirme tezinin uygulamalı olarak gerçekleştirildiği bir ekip olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ozel-sektorun-140-ar-ge-merkezi-demirdokumden_110829.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!