Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

DemirDöküm'e 'Green Good Design' Ödülü

DemirDöküm Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen güneş kolektörleri, 'Green Good Design Ödülü'ne layık görüldü.

yapi.com.tr / AA
DemirDöküm'e 'Green Good Design' Ödülü

Nitromix kombi, ABD’de 2009 yılından bu yana tüm dünyanın dikkatini daha yaşanılabilir bir çevre için sürdürülebilir tasarımın önemine çekmeyi amaçlayan Green Good Design Ödülü'nü kazanan ilk kombi olma özelliğini taşıyor.

Chicago Athaneum Müzesi’nin liderliğinde oluşturulan jüri, katılan projeleri, mimari, ürün ve grafik tasarımı, yeni teknolojiler, şirketler, hükümetler, kurumlar, araştırma programları ve bireyleri karbondioksit salımının azaltılması, doğal kaynakların korunması, geri dönüşüm, sürdürülebilirlik, yaşamın ve çevrenin kalitesinin artırılması, ekonomik karlılık ve çevre ekonomisi gibi alanlarda çevreye yaptıkları katkılar üzerinden derecelendiriyor.

Tüm dünyadan binlerce proje ve tasarımın değerlendirildiği bu yarışmaya katılan DemirDöküm, Nitromix kombi ve Roll Bond teknolojisiyle üretilen Sunroll güneş kolektörü ürünleriyle binlerce ürün arasından çevreci ürün kategorisinde ödüle layık görülen 47 ürünün arasında.

DemirDöküm bu yıl, Endüstriyel Tasarım ve Ar-Ge Bölümleri tarafından yüzde 100 Türk tasarımı ve yerli üretimiyle yaratılan Atron ve Nitromix’le dünyanın en prestijli endüstriyel tasarım ödülü olan Good Design ödülünü de kazanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/demirdokume-green-good-design-odulu_111145.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!