Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ve Ataköy İnşaatları Mühürlendi

TOKİ tarafından Ataköy sahilinde yapılan AVM, rezidans ve otel inşaatı ile ilgili mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi üzerine Bakırköy Belediyesi, inşaat alanına gelerek 186. Parseldeki 5 blok inşaatı mühürledi.

yapi.com.tr
Ve Ataköy İnşaatları Mühürlendi

Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurulu'nun, Ataköy sahildeki inşaatlarla ilgili 5. İdare Mahkemesi'nin verdiği yürütmeyi durdurma kararını onamasının ardından Bakırköy Belediyesi Ataköy sahilindeki inşaatları mühürledi.

Radikal Gazetesi'nden İdris Emen'in haberine göre TOKİ tarafından yapılan 186. Parseldeki 5 blokun mühürlenmesi için Bakırköy Belediyesi ile Zabıta ekipleri inşaat alanına girdi. Bölgedeki vatandaşlar da inşaat alanına girmek isteyince güvenlik görevlileri eylemcilerin inşaat alanına girmesini engellemeye çalıştı. Eylemciler ile firma yetkilileri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Daha sonra Bakırköy Belediyesi imar müdürlüğü ile zabıta ekipleri inşaat halinde bulunan 5 bloku mühürledi. İnşaat alanında TOKİ adına açıklamada bulunan TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı Ali Seydi Karaoğlu ise inşaatın durdurulması kararına itiraz edeceklerini söyledi.

Ne olmuştu?

Ataköy sahildeki inşaatların yapımına izin veren 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları için Prof. Dr. Mesture Ayfer Kaynar tarafından İstanbul 5. İdare Mahkemesi’nde açılan davada mahkeme 02/05/2014 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı vermişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm Bakanlığı karara bir üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesi’nde itiraz ederek, yürütmeyi durdurma kararının iptalini istedi. Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurul’u itirazı reddederek 5. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararını onamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ve-atakoy-insaatlari-muhurlendi_122391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!