Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ataköy İnşaatları Mühürleniyor

Ataköy sahildeki inşaatlar mühürleniyor. Bakırköy Belediyesi, STK’ları da toplayıp yarın 11.00’de mühürlemeyi gerçekleştirecek.

yapi.com.tr
Ataköy İnşaatları Mühürleniyor

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Dün Belediye Meclis grup toplantısında ne yapacağımızı tartışıyorduk. Mühürleme konusunda geç kaldığımız yönünde STK’ların baskısı vardı. Ancak bizde yanlış yapmamak, geriye dönük olarak hata yapmamak için ince eleyip sık dokuduğumuzu anlattık. Bir üst mahkemenin kararını bekleyelim mi şeklinde tartışırken, sizin Radikal’deki yazınızı arkadaşlar okuttu. Tartışmaya gerek kalmadı. Üst mahkeme kararını vermiş. Yürütmeyi durdurmayı uygulamak zorundayız. Yarından itibaren uygulayalım dedik. STK’ları da toplayıp yarın 11.00’de mühürlemeyi gerçekleştireceğiz".

Radikal dün Ataköy sahilde devam eden inşaatlarla ilgili son kararı yayınlamıştı. Ataköy sahildeki inşaatların yapımına izin veren 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planları için Prof. Dr. Mesture Ayfer Kaynar tarafından İstanbul 5. İdare Mahkemesi’nde açılan davada mahkeme 02/05/2014 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı vermişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür Turizm Bakanlığı karara bir üst mahkeme olan Bölge İdare Mahkemesi’nde itiraz ederek, yürütmeyi durdurma kararının iptalini istedi. Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurul’u itirazı reddederek 5. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararını onadı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoy-insaatlari-muhurleniyor_122367.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!